پیش بینی ادامه پیک خوزستان تا خردادماه

به گزارش دانشنامه آریایی، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه با این فرایند اعمال محدودیت ها و اگر تعطیلی حداقل دو هفته ای در استان خوزستان انجام نگردد، پیش بینی می گردد این پیک تا خردادماه ادامه یابد، گفت: میزان مرگ و میر در این پیک بیماری نگران کننده است و نگرانی ما از این است که اگر اقدامات جدی تری انجام نگردد، جان های بیشتری از دست برود.

پیش بینی ادامه پیک خوزستان تا خردادماه

به گزارش ایسنا، آرش یلالی، با اشاره به فرایند صعودی بیماری در خوزستان اظهار کرد: این فرایند صعودی بیماری، به شدت نگران کننده است و برای توقف این سیر صعودی باید اقدامات پیشگیرانه شدیدتری انجام گردد.

وی اضافه نمود: اگر این فرایند اعمال محدودیت ها که مورد علاقه ما نیست، ادامه یابد پیک سوم مدت طولانی تری ادامه خواهد یافت. پر بودن بیمارستان ها، بدحالی بیماران و از دست دادن افراد، مدت طولانی تری دامن گیر استان خوزستان خواهد بود.

یلالی توضیح داد: با این فرایند اعمال محدودیت ها و اگر تعطیلی حداقل دو هفته ای در استان خوزستان انجام نگردد، پیش بینی می گردد این پیک تا خردادماه ادامه یابد.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان بیان نمود: در حال حاضر میزان مرگ و میر در خوزستان بالا است؛ میزان مرگ و میر در این پیک بیماری نگران کننده است و نگرانی ما از این است که اگر اقدامات جدی تری انجام نگردد، جان های بیشتری از دست برود.

وی با اشاره به میزان رعایت پروتکل های بهداشتی، گفت: با آموزش ها و هشدار های ارائه شده، از برگزاری بسیاری از مراسم ها جلوگیری شده است، اما همچنان در بعضی نقاط به صورت ناگهانی متوجه می شویم مراسم بزرگی برگزار شده است. برگزاری مراسم مانند منفجر کردن بمب است که منجر به ابتلای تعداد زیادی از افراد می گردد. از طرفی دیگر موجب می گردد اقدامات اجرا شده برای کنترل بیماری، نمود پیدا نکنند.

یلالی اضافه نمود: ماندن در منزل، اجتناب از برگزاری مراسم و رعایت دیگر پروتکل های بهداشتی باید با جدیت انجام شوند. اگر هر کدام از اعضای خانواده با علائم تنفسی روبرو شدند، صرف نظر از نتیجه آزمایش باید دو هفته در منزل بمانند و عضو علامت دار نیز در فضای جداگانه ای استراحت کند.

وی با اشاره به شرایط قرمز جنوب غرب خوزستان اضافه نمود: کانون گردش ویروس در جنوب غرب خوزستان فعال است و شرایط قرمز به معنی شرایط خطرناک و گردش فعال ویروس است.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به فرایند صعودی موارد بستری، اضافه نمود: در حال حاضر روزانه در هر کدام از سه شهرستان حوزه دانشکده علوم پزشکی آبادان، 50 تا 70 مورد جدید مثبت شناسایی می گردد. در مجموع بیمارستان های تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز روزانه حدود 50 بیمار جدید بستری و 30 تا 40 بیمار ترخیص می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1648

به "پیش بینی ادامه پیک خوزستان تا خردادماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی ادامه پیک خوزستان تا خردادماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید