پیوستن جدیدترین زیردریایی موشک انداز اتمی به ناوگان دریایی روسیه

به گزارش دانشنامه آریایی، وزارت دفاع روسیه گفت که جدیدترین زیردریایی راهبردی موشک انداز هسته ای با نام کنیاز ولادیمیر، روز جمعه طی مراسمی رسمی، به ترکیب ناوگان دریایی روسیه ملحق شد.

پیوستن جدیدترین زیردریایی موشک انداز اتمی به ناوگان دریایی روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که زیردریایی راهبردی موشک انداز هسته ای کنیاز ولادیمیر طرح 955 A - (کد بوری-آ) به ترکیب ناوگان نظامی- دریایی فدراسیون روسیه پیوست.

بر اساس اطلاعات وزارت دفاع، روز جمعه، در روز ملی روسیه، ناوگان دریایی روسیه در مراسمی رسمی جدیدترین زیردریایی راهبردی موشک انداز هسته ای با عنوان کنیاز ولادیمیر طرح 955 A - (کد بوری-آ) را پذیرفت. مراسم برافراشتن پرچم روسیه در این زیردریایی با حضور دریادار نیکولای اومینوف فرمانده کل ناوگان دریایی فدراسیون روسیه برگزار شد.

این مقام بلندپایه نظامی در این مراسم یادآور شد که خدمه این زیردریایی راهبردی طبق آخرین برنامه های موجود در مرکز آموزش نیروی دریایی آموزش های نظامی را پشت سر گذاشته و آزمایشات لازم به روی این زیردریایی نیز با موفقیت اجرا شده و اکنون برای هر گونه عملیات نظامی آماده دارد.

به گفته فرمانده نیروی دریایی روسیه، در طول دوره آزمایشی ، خدمه این زیردریایی قبلاً توانسته اند قابلیت های خود را ثابت کنند - در تاریخ 29 اکتبر سال 2019 ، آزمایش پرتاب موشک بالستیک بین قاره ای استقرار دریایی در آب های ساحلی دریای سفید در منطقه کامچاتکا با موفقیت از عرشه این زیردریایی انجام شد.

طبق اطلاعات این خبرگزاری، این زیردریایی راهبردی اتمی به ترکیب نظامی لشکر-31 ناوگان دریای شمال روسیه خواهد پیوست.

آزمایشات دولتی این زیردریایی در اواخر سال 2019 به پایان رسیده بود، ولی ملحق شدن آن به ترکیب ناوگان دریایی به دلیل برخی کاستی ها تعیین شده به تعویق افتاد و سپس گواهی پذیرش این زیردریایی در تاریخ 28 ماه مه (8 خرداد ماه) امضاء شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1191

به "پیوستن جدیدترین زیردریایی موشک انداز اتمی به ناوگان دریایی روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیوستن جدیدترین زیردریایی موشک انداز اتمی به ناوگان دریایی روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید