464 پروژه تحقیقاتی به اتمام رسید

به گزارش دانشنامه آریایی، با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی محققان کشور در 9 ماه نخست امسال انجام 464 پروژه تحقیقاتی را به اتمام رساندند.

464 پروژه تحقیقاتی به اتمام رسید

به گزارشگروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، محققان کشور در 9 ماه نخست امسال تعداد 3 هزار و 550 پروژه تحقیقاتی را به صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی ارسال کردند که از این تعداد یک هزار و 179 پروژه برای حمایت مصوب شد.

پس از تصویب این طرح ها و شروع حمایت های صندوق فعالیت ها برای اجرایی سازی پروژه های تحقیقاتی شروع شد و تا کنون 464 از این پروژه ها به اتمام رسیده است.

بر اساس این گزارش، انجام این پروژه ها دستاوردهای مختلفی را برای ایران اسلامی به همراه دارد که می توان به چاپ مقالات آی اس آی، ثبت اختراع، ساخت محصول و تالیف کتاب اشاره نمود. هر یک از این اقدامات گامی برای حرکت در راستا پیشرفت در حوزه های مختلف علم و فناوری است. البته در 9 ماه نخست امسال در هر یک از این زمینه ها نیز محققان دستاوردهای چشمگیری را ارائه دادند. به گونه ای که از میان طرح های مصوب صندوق 13 ثبت اختراع، 51 ساخت نمونه اولیه محصول، 16 عنوان کتاب تالیف شده و 28 دانش فنی فراوری شده به عنوان دستاورد با انجام پروژه های تحقیقاتی ثبت شد.

البته تمام این اقدامات صندوق در راستای بهره مندی از ظرفیت های پژوهشگران سراسر کشور است. صندوق با راه اندازی 23 کارگروه در حوزه های مختلف علمی راستا حمایت را هموار نموده است تا علاوه بر حمایت عادلانه از پژوهش ها شاهد توزیع آن در تمامی حوزه های علمی باشیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 184

به "464 پروژه تحقیقاتی به اتمام رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "464 پروژه تحقیقاتی به اتمام رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید