آغاز واکسیناسیون کرونا برای مبتلایان به اوتیسم خبرنگاران

به گزارش دانشنامه آریایی، مدیرعامل انجمن اوتیسم از آغاز واکسیناسیون کرونا برای افراد مبتلا به اوتیسم خبر داد.

آغاز واکسیناسیون کرونا برای مبتلایان به اوتیسم خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سعیده غفاری مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران از آغاز واکسیناسیون کرونای مبتلایان به اوتیسم خبر داد.

وی با بیان اینکه کمک ها به بیماران اوتیسم در راستای تعریف بیماران در دسته بیماران خاص بوده که این موضوع در مجلس دهم مصوب شد،ارایه هرگونه امکانات نیز در این راستا انجام می شود. خوشبختانه وزارت بهداشت نیز در این زمینه همکاری مناسبی داشته است.

غفاری با بیان اینکه برای مهم ترین عامل برای پیشگیری از ابتلا به کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی است گفت: متاسفانه فرزندان مبتلا به اوتیسم این تبحر و توانایی را ندارند تا بتوانند خود را از عوامل ابتلا مصون نگه دارند لذا این افراد در باید در اولویت تزریق واکسن قرار می گرفتند.

مدیرعامل انجمن اوتیسم با اشاره به شیوه نامه های معاونت درمان شرح داد: در گذشته در شیوه نامه وزارت بهداشت افراد دریافت کننده واکسن باید 18 سال سن می داشتند که این محدودیت در شیوه نامه جدید برداشته شده است و تزریق واکسن برای همه گروه های سنی قابل انجام است به شرط اینکه افراد دارای بیماری زمینه ای باشند و آلرژی مکرر یا علائم بیماری کرونا را در کنار اوتیسم نداشته باشند.

غفاری با بیان اینکه با پیگیری های اجرا شده وزارت بهداشت سهیمه ای را برای افراد مبتلا به اوتیسم در نظر گرفته است شرح داد: تزریق واکسن به شکا رسمی از روز چهارشنبه 12 فرودین انجام خواهد شد و خانواده ها باید برای دریافت واکسن فرم های مربوطه را از طریق انجمن اوتیم پر کنند.

وی گفت: امیدواریم تا انتها فروردین گروه وسیعی از افراد را واکسینه کنیم و در روز چهارشنبه نیز 150 نفر از این افراد واکسن کرونا دریافت خواهند کرد.

فارس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1703

به "آغاز واکسیناسیون کرونا برای مبتلایان به اوتیسم خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز واکسیناسیون کرونا برای مبتلایان به اوتیسم خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید