پاسخ به بعضی ادعاها درباره فراوری داروی کووید-19، سه داروی معرفی شده برای کاهش مرگ ناشی از کرونا

به گزارش دانشنامه آریایی، رییس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه داروهای ادعا شده در کشور برای کاهش مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا اثرات اثبات شده ای ندارند، گفت: هیچ دارویی در این زمینه در پروتکل های درمانی بین المللی وارد نشده است.

پاسخ به بعضی ادعاها درباره فراوری داروی کووید-19، سه داروی معرفی شده برای کاهش مرگ ناشی از کرونا

دکتر مصطفی قانعی در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد فراوری داروهای گیاهی برای درمان بیماری کرونا، گفت: در پروتکل های درمانی این بیماری تاکید شده است که این داروها می توانند برای تسکین بیماری مورد استفاده قرار گیرند.

وی ادامه داد: زمانی که سازمان غذا و دارو تاییدیه برای دارویی صادر می نماید، می توان از آن دارو برای درمان استفاده کرد.

قانعی اظهار کرد: ولی آنچه که به عنوان دارو برای بیماری کووید-19 در نظر داریم، دارویی است که بتواند در ICU بیمارستان ها به کاهش مرگ بیماران مبتلا منجر گردد. بر این اساس تا به امروز 3 داروی کورتیکوئید استروئید، داروی ضد انعقاد و اکسیژن به عنوان داروهایی که در کاهش مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا موثر هستند، معرفی شده اند.

دبیر کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا تاکید نمود: سایر داروها اعم از آن دسته از داروهایی که فراوری آنها اعلام شده است، اثر اثبات شده ای ندارند و در پروتکل های درمانی بین المللی نیز وارد نشده اند، ضمن آنکه در کشور نیز دارویی که منجر به کاهش مرگ ومیر ناشی از این ویروس گردد، در اختیار نداریم.

به گزارش خبرنگاران، اخیرا از سوی بعضی از مسوولان ادعای کشف دارویی برای درمان بیماری کووید-19 اعلام شده است که به گفته دکتر قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی تا به امروز چنین دارویی نه در پروتکل های درمانی جهانی وارد شده و نه در ایران به فراوری رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1682

به "پاسخ به بعضی ادعاها درباره فراوری داروی کووید-19، سه داروی معرفی شده برای کاهش مرگ ناشی از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ به بعضی ادعاها درباره فراوری داروی کووید-19، سه داروی معرفی شده برای کاهش مرگ ناشی از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید