ممنوعیت تردد بین استانی از 12 تا 17 خرداد، واکسیناسیون سالمندان بالای 65 سال از هفته آینده

به گزارش دانشنامه آریایی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان این که سفر بین استانی از 12 تا 17 خردادماه ممنوع و مشمول جریمه است، از شروع واکسیناسیون افراد بالای 65 سال از هفته آینده اطلاع داد.

ممنوعیت تردد بین استانی از 12 تا 17 خرداد، واکسیناسیون سالمندان بالای 65 سال از هفته آینده

باشگاه خبرنگاران پویا: دکتر علیرضا رئیسی صبح امروز در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: سفر بین استانی از ساعت 12 ظهر روز چهارشنبه (12 خرداد) تا 12 ظهر دوشنبه (17 خرداد ماه) ممنوع است. جریمه یک میلیون تومانی برای تردد در شهرهای قرمز و 500 هزار تومانی برای تردد در شهرهای نارنجی در نظر گرفته است.

وی اضافه کرد: این محدودیت تردد بین همه استان ها و بدون در نظر دریافت رنگ بندی شهرهاست.

رئیسی ادامه داد: امروز جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست رئیس جمهور برگزار گردید و مروری بر شرایط بیماری در سطح جهان داشتیم؛ متاسفانه تعداد مرگ و میرهای ناشی از کرونا در هندوستان با سرعت بالایی در حال افزایش است و میزان موارد ابتلا در این کشور نیز همچنان بالاست. کشور انگلستان موج ویروس جهش یافته انگلیسی را پشت سر گذاشته و مجدداً در بیشتر شهرهای این کشور ویروس جهش یافته هندی وجود دارد و این ویروس دارد جایگزین می گردد. جایگزین شدن ویروس جهش یافته هندی نکته مهمی است و سوش غالب، دیگر ویروس انگلیسی نیست و ویروس هندی در انگلستان جایگزین سوش انگلیسی شده است اما با توجه به اینکه در انگلستان حجم واکسیناسیون بالا رفته، علیرغم درگیری با ویروس هندی، میزان مرگ و میر ناشی از بیماری بالا نرفته است و این نشان دهنده تاثیر واکسیناسیون است که نکته امیدبخشی است.

وی با اشاره به فرایند کرونا در ایران تشریح کرد: در کشور خودمان، بیشتر استان ها خوشبختانه همچنان فرایند نزولی بیماری را طی می نمایند و میزان مرگ و میر ناشی از بیماری در حال کاهش است اما نکته مهم این است که در بعضی استانها به بویژه جنوب و جنوب شرق کشور مواردی از افزایش بیماری در بعضی شهرها را مشاهده می کنیم.

رئیسی با بیان این که استان های جنوبی و شرقی کشور باید پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت نمایند تا فرایند صعودی تبدیل به نزولی گردد، گفت: در استان های بوشهر، سیستان و بلوچستان، کرمان، کرمانشاه و هرمزگان موارد ابتلا به کرونا در بعضی شهرها در حال افزایش است. شرایط کرونا در کنگان، چابهار، جیرفت، سیرجان، شهر بابک، سرپل ذهاب، بندرعباس، جاسک، بندر خمیر، رودان، قشم، میناب، از نارنجی تبدیل به قرمز شده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1798

به "ممنوعیت تردد بین استانی از 12 تا 17 خرداد، واکسیناسیون سالمندان بالای 65 سال از هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت تردد بین استانی از 12 تا 17 خرداد، واکسیناسیون سالمندان بالای 65 سال از هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید