آمریکا: در برابر حملات موشکی از خودمان محافظت می کنیم

به گزارش دانشنامه آریایی، سخنگوی منطقه ای وزارت امورخارجه آمریکا با تکرار اتهام های همیشگی این کشور علیه ایران و یمن، گفت که این کشور از نیروهای خود در برار حملات موشکی محافظت خواهد کرد.

آمریکا: در برابر حملات موشکی از خودمان محافظت می کنیم

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ دیزل بیشتر بدانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنگوی منطقه ای وزارت خارجه آمریکا، امروز (سه شنبه)، با شبکه سعودی الحدث درباره مسائل مختلفی از جمه بحران یمن گفت و گو کرد.

بر اساس گزارش این شبکه سعودی، سخنگوی منطقه ای وزارت خارجه آمریکا در این خصوص گفت: دولت رئیس جمهور بایدن با مجلس سنا درباره شرایط یمن هم نظر است.

او در ادامه بدون اشاره به عدم جدیت ریاض در دست یابی به توافق آتش بس و با اتهام زنی به صنعاء گفت: حوثی ها باید با آتش بس موافقت کنند.

این مقام آمریکایی که اشاره ای نیز به نام او نشده، بی آنکه به اقدام ائتلاف سعودی در محاصره مردم یمن بپردازد، افزود: حوثی های باید ارائه کمک های انسانی به مردم یمن را تسهیل کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه با ادعای اینکه واشنگتن ابزارهای مختلفی برای اعمال فشار بر صنعاء و ایران دارد، تحریم را یکی از این ابزارها اعلام نمود.

وی همچنین با دفاع از متحد واشنگتن اعلام نمود: عربستان سعودی حق دفاع از خود را دارد و افزود: [تیم] لندرگینک (کننده آمریکا در امور یمن)، با تمام مقامات آمریکایی در خصوص یمن هماهنگی ها را انجا می دهد. دولت بایدن توجه بسزایی به یمن دارد.

وی ادامه داد: حل وفصل یمن باید میان یمنی ها باشد. آمریکا سلطنت عمان را یکی از شرکای مهم حل وفصل مسالمت آمیز [بحران] در یمن می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با تکرار ادعاهای همیشگی واشنگتن علیه ایران و بدون اشاره به کمک های نظامی آمریکا به عربستان سعودی برای حمله یمن، گفت: اگر ایران می خواهد نقش مثبتی در منطقه داشته باشد، باید حمایت از حوثی ها را متوقف کند.

این مقام واشنگتن در خاتمه اظهاراتش با متزلزل کننده ثبات خواندن اقدامات ایران، افزود: ما به محافظت از خودمان در برابر حملات موشکی ادامه خواهیم داد. ملت یمن نبایست گروگان توافق هسته ای با ایران باقی بمانند.

این ادعاها در حالی صنعاء و تهران مطرح شده است که عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین 1394 با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت، اقدام به تجاوز نظامی علیه یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرده است.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرده است و فقط با کشته و زخمی شدن هزاران یمنی، آواره شدن میلیون ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت های این کشور، گسترش قحطی، گرسنگی و بیماری های واگیردار همراه شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1826

به "آمریکا: در برابر حملات موشکی از خودمان محافظت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: در برابر حملات موشکی از خودمان محافظت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید