ارتباط باکتری های گلو با عفونت استخوان در بچه ها

به گزارش دانشنامه آریایی، به گزارش خبرنگاران، به گفته محققان دانشگاه مونترال کانادا یافته های جدید می تواند منجر به بهبود درمان های مربوط به عفونت های حاد و مرگبار شود.

ارتباط باکتری های گلو با عفونت استخوان در بچه ها

دانشمندان قبلا بر این باور بودند که اکثر عفونت های استخوانی و مفصلی در بچه ها ناشی از چندین نوع باکتری، از جمله استافیلوکوک ها و استرپتوکوک ها، هستند.

حال دانشمندان توانستند با شناسایی میکروب های که موجب عفونت می شوند، از جمله میکروب مورد بررسی در مطالعه جدید موسوم به Kingella kingae، به نتایج بهتری دست یابند.

در این مطالعه محققان 77 کودک را در کانادا و سوئیس مورد بررسی قرار دادند. رده سنی بچه ها 6 ماه تا 4 سال بود و تایید شده بود که مبتلا به عفونت های استخوان یا مفصل هستند. محققان این بچه ها را با حدود 300 کودک دیگر مقایسه کردند.

دکتر جوسلین گراول، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: ما با استفاده از شیوه های تشخیصی بهبودیافته دریافتیم اکثر بچه ها زیر 4 سال مبتلا به عفونت استخوان یا مفصل، آلوده به باکتری Kingella kingae بودند.

وی در ادامه می افزاید: ما همچنین دریافتیم 70 درصد بچه ها مبتلا به عفونت استخوان/مفصل، حامل این باکتری در گلویشان بودند درحالیکه این وضعیت در بچه ها غیرآلوده شایع نبود و فقط 6 درصدشان حامل این باکتری بودند.

محققان معتقدند می توانند از این اطلاعات برای ارائه درمان های بهتر برای بچه ها مبتلا به عفونت های استخوان یا مفصلی استفاده کنند.

به گفته گراول، بر اساس این مطالعه، ما قصد داریم شیوه بررسی بچه ها قرارگرفته در معرض خطر عفونت استخوانی یا مفصلی را تغییر دهیم، زیرا شناسایی K. kingae در گلو کودک با وجود یک عفونت مشکوک استخوان در کودک می تواند نشانه وجود K. kingae به عنوان عامل بیماری زا باشد.

بدین ترتیب تعداد آزمایش های اجرا شده برای تشخیص عامل بیماری زا کاهش می یابد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 590

به "ارتباط باکتری های گلو با عفونت استخوان در بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط باکتری های گلو با عفونت استخوان در بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید