انتقاد الغنوشی به وزیر خارجه بحرین: به امور کشور خودت برس

به گزارش دانشنامه آریایی، رئیس حزب النهضه تونس که در انتخابات اخیر مجلس بیشترین کرسی را کسب نموده است، با انتقاد از اظهارات اخیر وزیر خارجه بحرین از او خواست که به امور کشور خود برسد و از دخالت در مسائل دیگر کشور ها دست بردارد.

انتقاد الغنوشی به وزیر خارجه بحرین: به امور کشور خودت برس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، راشد الغنوشی رئیس حزب النهضه تونس در واکنش به اظهارات خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین که قطر را به دخالت در امور داخلی تونس متهم نموده، از او خواست تا به امور کشور خودش برسد و از دخالت در مسائل دیگر کشور ها خودداری کند.

وزیر خارجه بحرین در مصاحبه با روزنامه سعودی الشرق الأوسط گفته بود که قطر نه فقط در یمن بلکه در امور داخلی بسیاری از کشور ها از لیبی، تونس و کشور های حاشیه خلیج [فارس]گرفته تا عراق دخالت می نماید.

بحرین مدعی است قطر در انتخابات اخیر مجلس تونس که با پیروزی حزب النهضه به انتها رسید، دخالت نموده است.

به نوشته روزنامه القدس العربی، الغنوشی در واکنش به اظهارات آل خلیفه گفته است: انتخابات تونس بازیچه دست هیچ کس نیست و نتایج آن نیز همانند اغلب کشور های عربی پیش بینی نشده و نامعلوم بود.

وی همچنین آل خلیفه را به اهانت به دموکراسی تونس متهم کرد و از او خواست تا به امور کشور خود اهتمام داشته و امور تونس را به مردم آن واگذار کند.

همچنین لطیفه حباشی رئیس کمیته روابط خارجی مجلس تونس از اظهارات آل خلیفه انتقاد و تأکید کرد که سیاست تونس بر عدم مداخله در امور دیگران پایدار است و لذا هرگز اجازه نخواهد داد هیچ کس در امور اخلی آن دخالت کند.

حزب النهضه در انتخابات اخیر مجلس تونس با کسب 52 کرسی پیروز نخست این انتخابات شد و حزب قلب تونس با کسب 38 کرسی در ردیف دوم، التیار الدیمقراطی با کسب 22 کرسی در ردیف سوم، ائتلاف الکرامه با کسب 21 کرسی در ردیف چهارم و حزب الدستوری الحر با 17 کرسی در ردیف پنجم قرار گرفتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 593

به "انتقاد الغنوشی به وزیر خارجه بحرین: به امور کشور خودت برس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد الغنوشی به وزیر خارجه بحرین: به امور کشور خودت برس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید