انتقاد تند اسکوچیچ علیه نبی و کی روش؛ مربی تان به جای هوچی گری باید شهامت داشت!

به گزارش دانشنامه آریایی، اسکوچیچ در پست اینستاگرامی به انتقاد تند از مسئولان فدراسیون فوتبال و البته کی روش پرداخت.

انتقاد تند اسکوچیچ علیه نبی و کی روش؛ مربی تان به جای هوچی گری باید شهامت داشت!

بعد از بازگشت تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی که با هدایت کارلوس کی روش با قرار گرفتن در رتبه سوم گروهش نتوانست به مرحله حذفی برود، مهدی محمدنبی، مدیر تیم ملی و مارکار آقاجانیان، دستیار کی روش روز گذشته صحبت هایی را درباره شرایط تیم ملی در دوره مربیگری اسکوچیچ بیان کردند که این سرمربی کروات در پستی که در اینستاگرام و فیس بوک منتشر کرده بود، به آن ها پاسخ داد.

اسکوچیچ در مطلبی که در صفحات اجتماعی خودش منتشر کرده بود، نتایج تیم ملی را یک شکست نامید و به تاج و نبی حمله کرد.

متن صحبت های اسکوچیچ به این شرح است:

برخلاف میل باطنی ام، اما باید جواب بدهم.

آقای نبی عزیز من واقعاً دیگر قصد نداشتم با شما بحث کنم، اما اظهارات اخیر شما در مورد دوران حضور من باعث شد این کار را انجام دهم. هر بار که علیه من چیزی می گویی، افتخار می کنم که در طرف مقابل شما هستم. نه شما (نبی)، نه آقای تاج و نه آقای خراطی، در تیم من نبودید. تو از دنیایی هستی که کیلومتر ها با من فاصله دارد. کاملا واضح است که شما و همکاران تان با طمع و خودخواهی در حال نابود کردن فوتبال ایران هستید؛ و تنها نتیجه ای که تا الان گرفتید، شکست بود.

امروز همه می دانند که افراد شما مدت ها پیش با بازیکنان و مربی جانشین من (کارلوس کی روش) در ارتباط بوده اند و شما دلیل عدم اتحاد در تیم بودید. اکنون شکاف های بزرگ تری وجود دارد، زیرا به برخی از بازیکنانی که از شما حمایت کردند، بدهی های خود را با آوردن این بازیکنان به جام جهانی پس دادید و به همین دلیل مسن ترین تیم ملی این مسابقات را تشکیل دادید.

من از شما می خواهم که از نام من برای توجیه بزرگترین شکست خود یعنی با دریافت 6 گل مقابل انگلیس و شکست مقابل آمریکا در حساس ترین بازی برای ایران در تاریخ جام جهانی استفاده نکنید. در عوض، از پاداش ها لذت ببرید، پاداش ها و ماشین هایی که برای شما به دست آورده ام و بابت این واقعیت از من تشکر کنید.

لطفا مسئولیت تصمیم خود را برای آوردن مربی (کارلوس کی روش) بپذیرید که برای سومین بار متوالی در تلاش برای صعود از دور گروهی ناکام ماند و در مرحله مقدماتی جام جهانی، نتوانست کلمبیا و مصر را به جام جهانی بیاورد.

بهانه هایی به نام من با داستان های خیالی!

جناب نبی شما اعتماد به نفس زیادی دارید که بتوانید روش کار من را تحلیل کنید. من می دانم که نتایج من شما را آزار می دهد، من شما را کاملا درک می کنم، زیرا شما با اعتماد به نفس و تجربه زیاد، بازنده هستید.

نکته جالب توجه اینکه اسکوچیچ این پست را دقایقی بعد از انتشار پاک کرد، اما متن تازه او به شرح زیر است:

آقای نبی عزیز

حقیقتاً قصد نداشتم مشاجره ای را با شما شروع کنم، اما اظهارات اخیرتان درباره من در تیم ملی مرا ناچار به این کار کرد. هر بار که چیزی علیه من می گویید، افتخار می کنم که سمت مقابل شما قرار دارم.

دیگر امروز همه می دانند که شما و نفرات تان در دوران من با بازیکنان در تماس بوده اید و آن ها را تحریک می کرده اید، حتی با مربی جایگزین من هم از مدت ها پیش در ارتباط بوده اید. در واقع دلیل دودستگی در تیم ملی خود شما بودید. در جام جهانی نیز ناچار شدید مسن ترین تیم رقابت ها را روانه مسابقات کنید، چرا که باید لطف برخی بازیکنان که مسیر را برای رسیدن تان به جام جهانی هموار کرده بودند جبران می کردید.

تاکید می کنم که دیگر از نام من برای توجیه سنگین ترین شکست تاریخ ایران در جام جهانی با 6 گل مقابل انگلیس و باخت مقابل آمریکا در یکی از حساس ترین بازی های ایران در جام جهانی که می توانست حکم تاریخ سازی داشته باشد، استفاده نکنید. در عوض، می توانید از پاداش ها و حواله های خودرویی که من برایتان به ارمغان آورده ام لذت ببرید و کماکان هم باید ممنون من باشید که منابع مالی کافی برای جبران اشتباهات گذشته تان که هزینه ای گزاف داشته اند، فراهم کرده ام.

لطفاً مسئولیت انتخاب تان برای آوردن کارلوس کی روش را بپذیرید و با داستان های ساختگی درباره من بهانه جویی نکنید.

آقای نبی، شما بیش از حد به خودتان مطمئنید و برای همین نمی توانید شیوه کار من را تحلیل کنید. می دانم نتایجی که من کسب کردم برایتان گران تمام شد، کاملاً درک تان می کنم، چون شما بازنده هایی هستید که ید طولا و تجربه ای دیرین در ناکامی دارید.

اگر مربی تان با صداقتی بیشتر بازیکنانی شایسته را به جای بازیکنان وفادارش انتخاب می کرد و در انتخاب استراتژی اش به جای هوچی گری و فرافکنی کمی شهامت به خرج می داد، شاید ایران می توانست شانس صعود داشته باشد.

آقای نبی، من به خودم افتخار می کنم که تیم ملی را به جام جهانی قطر رساندم. در عین حال از این موضوع هم خوشحالم که با تیم شما در قطر نبودم. فارغ از تمامی عشق و علاقه ای که به مردم ایران و فوتبال دوستانش دارم، در زندگی چیز هایی مهم تر از حضور در جام جهانی با شما و نفرات تان برایم وجود دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 دی 1401 بروزرسانی: 11 دی 1401 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2316

به "انتقاد تند اسکوچیچ علیه نبی و کی روش؛ مربی تان به جای هوچی گری باید شهامت داشت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد تند اسکوچیچ علیه نبی و کی روش؛ مربی تان به جای هوچی گری باید شهامت داشت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید