اوضاع نابسامان فدراسیون فوتبال پس از استعفای تاج، کدام نایب رئیس جانشین رئیس می گردد؟

به گزارش دانشنامه آریایی، فدراسیون فوتبال پس از استعفای نابهنگام مهدی تاج از ریاست، اوضاع نابسامانی دارد و معین نیست با این شرایط چه کسی اداره امور مربوط به فوتبال کشورمان را در دست می گیرد.

اوضاع نابسامان فدراسیون فوتبال پس از استعفای تاج، کدام نایب رئیس جانشین رئیس می گردد؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال به دلیل مشکل قلبی از سمت خود استعفا داد و براساس گفته امیرمهدی علوی، سخنگوی این فدراسیون طبق اساسنامه، نایب رئیس فدراسیون فوتبال فعالیت های آینده این مجموعه را دنبال خواهد نمود.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در حالی این موضوع را مطرح نموده است که فعالیت های آینده فدراسیون را نایب رئیس آن عهده دار خواهد شد که شرایط نایب رئیسی فدراسیون هم معین نیست. پس از اینکه علی کفاشیان، نایب رئیس اول فدراسیون از سمت خود استعفا داد این فدراسیون هنوز جانشین کفاشیان را نشناخته است. مهدی تاج حتی مدت هاست سرپرست نایب رئیسی اول را معین ننموده که این مسئله هم در نوع خود جالب است.

از طرفی نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال حیدر بهاروند است. نایب رئیس دومی که هم اکنون ریاست سازمان لیگ فوتبال را هم بر عهده دارد و از طرفی بازنشسته است. طبق قانون بهاروند هم به دلیل بازنشستگی قادر نیست تا عهده دار فعالیت های آینده فدراسیون فوتبال باشد. البته با توجه به اینکه موضوع سرپرستی مطرح است، شاید موضوع بازنشستگی او مانعی برای حضورش نباشد. با این حال احتمالات دیگر را هم باید آنالیز کرد.

در این بین نایب رئیس سوم یا همان نایب رئیس بانوان فدراسیون، لیلا صوفی زاده است. فردی که گفته می گردد قبول ننموده جانشین مهدی تاج گردد و طبق اساسنامه فدراسیون در شرایطی که هیچ کدام از نواب رئیس نتوانند یا نخواهند جانشین رئیس شوند، یکی از اعضای هیئت رئیسه فعالیت های فدراسیون را به عهده می گیرد.

شرایط فعلی بعضی از اعضای هیئت رئیسه هم مشابه بهاروند است و عبدالکاظم طالقانی و فریدون اصفهانیان جزو بازنشستگان محسوب می شوند. در این بین و از میان اعضای هیئت رئیسه تنها محمود شیعی و راهنمایی ممبینی هستند که بازنشسته محسوب نمی شوند و شاید یکی از آنها عهده دار مسئولیت فدراسیون فوتبال گردد.

با این حال، شرایط نابسامان فدراسیون فوتبال پس از استعفای مهدی تاج شرایط سختی را برای فوتبال رقم خواهد زد، چراکه فدراسیون در شرایط فعلی درگیر مسئله پیچیده ای به نام مارک ویلموتس و بحث فسخ قرارداد این مربی است، سرمربی بلژیکی تیم ملی که به تازگی از فدراسیون فوتبال به فیفا هم شکایت نموده و باید دید در نبود تاج و مشکل نواب رئیس، چه کسی این مسئله را دنبال خواهد نمود.

به گزارش خبرنگاران، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال از تاریخ 18 اردیبهشت ماه 95 با کسب 50 رأی از 73 رأی مأخوذه رئیس فدراسیون فوتبال شده بود. با این شرایط طبق این تاریخ، اردیبهشت ماه سال 99 انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار خواهد شد، مگر اینکه اعضای مجمع فدراسیون تقاضای مجمع انتخاباتی فوری را داشته باشند و در این خصوص تصمیم گیری گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 781

به "اوضاع نابسامان فدراسیون فوتبال پس از استعفای تاج، کدام نایب رئیس جانشین رئیس می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوضاع نابسامان فدراسیون فوتبال پس از استعفای تاج، کدام نایب رئیس جانشین رئیس می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید