ایرانیان از سفر به کشورهای همسایه چین خودداری نمایند

به گزارش دانشنامه آریایی، مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: سفر غیر ضروری به کشورهای همسایه چین منطقی به نظر نمی رسد و توصیه ما این است هموطنان این سفرها را به تعویق بیندازند.

ایرانیان از سفر به کشورهای همسایه چین خودداری نمایند

اگر علاقمند به سفر با بهترین مسافرت به تورنتو هستید و میخواهید از زیباترین شهر کانادا دیدن کنید با ما همراه شوید.

به گزارش خبرنگار کیانوش دنیاپور مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت درباره آخرین شرایط ویروس کرونا در منطقه اظهار کرد: یک مورد ابتلا به ویروس کرونا در مصر گزارش شده است.

دنیاپور اعلام کرد: به دلیل اینکه مصر در منطقه مدیترانه شرقی قرار گرفته است و به همین دلیل از این لحاظ برای ما اهمیت دارد چراکه در منطقه مدیترانه شرقی و خاورمیانه دومین کشوری است که مورد ابتلا به ویروسی کرونا در آن گزارش شده است.

او ادامه داد: مصر اولین کشور قاره آفریقاست که ویروس کرونا در آن به طور رسمی گزارش شده است و این مورد اهمیت و توجه به هشدارها، احتیاط ها و مراقبت ها را بیشتر خواهد نمود.

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد:مصر درست است که در قاره آفریقا قرار گرفته است اما در منطقه مدیترانه شرقی و خاورمیانه محسوب می گردد ،هر چند که تردد بین ایران و مصر به دلیل روابط کنسولی پایین است اما با توجه به اشتراکات منطقه ای این مورد ابتلا در مصر برای ما حائز اهمیت است.

بیشتر بخوانید:

دنیاپور با اشاره آخرین شرایط ویروس کرونا در دنیا اظهار کرد: در سایر کشورهای دنیا به جز چین ابتلا به ویروس کرونابه صورت تک گیر است و موارد همه گیری و طغیان گزارش نشده اما موارد ابتلا در اروپای غربی و جنوب شرقی آسیا رو به گسترش است و به این دلیل هشدارها درباره تردد و مسافرت به این کشورها و رعایت مراوده با افراد دارای علائم شبه انفلوانزا بیشتر خواهد شد.

او ادامه داد: سفر غیر ضروری به کشورهای همسایه چین منطقی به نظر نمی رسد و توصیه ما این است هموطنان این سفرها را به تعویق بیندازند.

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت با بیان اینکه بنابر دستورالعمل سازمان دنیای بهداشت و ملی رعایت توصیه های بهداشتی مهمترین راه حل در پیشگیری از ابتلا به ویروس کروناست، گفت: شستن مکرر دست با آب و صابون، بعد از بازگشتن از محل کار و تحصل، استفاده از سرویس بهداشتی، قبل از غذا و خوردن و ضدعفونی کردن وسایل بعد از تبادل در پیشگیری از باتلا به ویروس کرونا بسیار حائز اهمیت است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 774

به "ایرانیان از سفر به کشورهای همسایه چین خودداری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانیان از سفر به کشورهای همسایه چین خودداری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید