آشنایی با برجهای دوقلوی پتروناس کوالالامپور در تور مالزی

به گزارش دانشنامه آریایی، نمیشود کسی را سراغ داشت که به کوالالامپور مالزی سفر کرده باشد و یک سلفی با برجهای دوقلوی پتروناس نگرفته باشد، این بنای عظیم که به نماد این شهر هم بدل شده است، بسیار برای گردشگران تور مالزی محبوب است، در ادامه مختصری در مورد برجهای دوقلوی پتروناس برایتان خواهیم گفت.

آشنایی با برجهای دوقلوی پتروناس کوالالامپور در تور مالزی

برجهای دوقلوی پتروناس در کوالالامپور پایتخت مالزی، از معروف ترین آسمان خراش های جهان به شمار می رود. امروزه این برج های زیبا و معروف با ارتفاع 452 متری خود، به یکی از نمادهای اصلی مالزی و پایتخت آن تبدیل شده است. برج های پتروناس توسط یک معمار برجسته آرژانتینی به نام سزار پلی (César Pelli) ساخته شد.

عمده شهرت این معمار 87 ساله مدیون طراحی ساختمان های بسیار بلند است. ساخت این برج ها هفت سال به طول انجامید.بتن ریزی در محل احداث برج ها، که از آن به عنوان بزرگترین و طولانی ترین فرایند بتن ریزی در تاریخ مالزی یاد می شود، با ریختن 13200 متر مربع بتن مسلح طی مدت زمان 54 ساعت صورت گرفت.

این برجهای دوقلوی پتروناس دارای 88 طبقه و 78 آسانسور است و تا قبل از سال 2004 بلندترین سازه ساخت بشر در دنیا به شمار می رفت.

بازدید از این برج های مشهور در برخی روزهای خاص هفته، از ساعت 9 صبح تا 9 شب با پرداخت ورودیه (حداکثر 25 دلار برای بزرگسالان) امکان پذیر است. این بلیط ها محدود هستند و روزانه فقط نصیب 1000 نفر می شود.

برج های دوقلوی پتروناس در طبقات 41 و 42 توسط یک پل هوایی (skybridge) به هم متصل شده اند. این پل که از جنس شیشه ساخته شده، ارتباط دو ساختمان را به شکلی زیبا با هم فراهم می کند.

انتشار: 27 فروردین 1397 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 9

به "آشنایی با برجهای دوقلوی پتروناس کوالالامپور در تور مالزی" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با برجهای دوقلوی پتروناس کوالالامپور در تور مالزی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با برجهای دوقلوی پتروناس کوالالامپور در تور مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید