بیانیه سفارت ایران در تفلیس درباره شیوع کرونا در کشور

به گزارش دانشنامه آریایی، سفارت ایران در تفلیس بیان کرد: کشور هایی که با پنهانکاری، خود را از آلودگی ویروس کرونا مصون نشان داده و یا انگشت اتهام را متوجه یک کشور می نمایند، نمی توانند به فرایند مبارزه با این ویروس یاری نمایند.

بیانیه سفارت ایران در تفلیس درباره شیوع کرونا در کشور

با ما سفر کنید و با تور گرجستان ارزان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، در پی انتشار ویروس کرونا در بسیاری از کشور های دنیا و شیوع آن در ایران، سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان بیانیه ای را به منظور مطلع سازی افکار عمومی گرجستان به توضیح زیر صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: از زمان انتشار اخبار شیوع ویروس کرونا در بعضی از شهر های ایران اقدامات موثر و تمهیدات ویژه ای هماهنگ با دستورالعمل های سازمان بهداشت دنیای برای مقابله و کنترل ویروس کرونا در کشور به کار گرفته شده است، بلافاصله ستاد ملی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در کشور تشکیل و رئیس جمهور به وزیر بهداشت ماموریت داد تمامی راه چاره ها به منظور جلوگیری از شیوع و ریشه کنی هر چه سریعتر این بیماری در دستور کار قرار گیرد.

این بیانیه به اقدامات در دستورکار وزارت بهداشت بر اساس دستور رئیس جمهور از جمله تامین هرگونه بودجه برای مقابله با ویروس کرونا، برگزاری دوره آموزشی و توانمندسازی دانش آموزان و کارکنان دولت و مردم، ابلاغ دستورالعمل مقابله با کرونا در مدارس، تدابیر لازم برای فراوری و تامین تمامی تجهیزات و وسایل درمانی و بهداشتی (انواع ماسک و ضد عفونی نماینده ها و کیت های تشخیص ویروس)، کاهش تردد ها و ساعات کار، ضدعفونی کردن اتوبوس ها، وسایل حمل و نقل عمومی و ایستگاه های مترو، لغو کنسرت ها و مسابقات ورزشی، تعطیلی سینما ها و اجتماعات و مراکز تجمع، مقابله با گران فروشی و احتکار لوازم مربوط به پیشگیری از انتشار ویروس و روان سازی دسترسی عمومی مردم به آن ها اشاره نموده است.

در بیانیه سفارت ایران در تفلیس با اشاره به اظهارات هملمن نماینده سازمان دنیای بهداشت در ایران مبنی بر اینکه ایران تنها کشور درگیر این چالش نیست و به زودی کشور های بیشتری با این چالش روبرو خواهند شد، آمده است: کشور هایی که کوشش می نمایند با پنهانکاری خود را از آلودگی ویروس مصون نشان بدهند و یا انگشت اتهام را با ماشین رسانه ای و تبلیغات سنگین متوجه یک کشور می نمایند، نمی توانند به فرایند مبارزه با ویروس برای نجات کشور خود و ریشه کنی این تهدید بهداشتی دنیای یاری نمایند.

این بیانیه می افزاید: به اذعان سازمان بهداشت دنیای، سیستم بهداشتی ایران نه تنها در سطح منطقه بلکه در سطح بین المللی بسیار توانمند و کارآمد است. دولت ایران با حداکثر اهتمام به همکاری با سازمان دنیای بهداشت برای مقابله با کرونا ادامه می دهد و توانمندی های نظام بهداشتی و درمانی کشور به طور گسترده برای مقابله با کرونا وارد میدان شده است.

سفارت ایران در این بیانیه خاطرنشان نموده است: جمهوری اسلامی ایران از کلیه کشور ها و نهاد های بین المللی که به این کشور برای مقابله با ویروس کرونا یاری نموده اند، تشکر می نماید و تنها همکاری و مبادرت به اقدامات مشترک جامعه بین الملل را عامل پیروزی بر کنترل، مهار و ریشه کنی ویروس کرونا می داند.

در سرانجام این بیانیه آمده است: جمهوری اسلامی ایران ضمن آرزوی سلامتی و سربلندی مردم شریف گرجستان آمادگی خود را برای هرگونه همکاری و همیاری با دولت گرجستان در راستای مبارزه با ویروس کرونا اعلام می نماید.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس روز گذشته نیز در اطلاعیه ای گفت: بر اساس اعلام شفاهی وزارت خارجه گرجستان به این سفارتخانه بنا به تصمیم دولت این کشور که به دنبال اعلام مشاهده اولین مورد بیماری کرونا و افزایش نگرانی در انتشار و انتقال این ویروس در کشور گرجستان پدید آمده است، تا اطلاع ثانوی از ورود کلیه اتباع، خودرو ها و کامیون های ایرانی به گرجستان ممانعت به عمل خواهد آمد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 864

به "بیانیه سفارت ایران در تفلیس درباره شیوع کرونا در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه سفارت ایران در تفلیس درباره شیوع کرونا در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید