تایوان: برای درگیری نظامی با چین باید آماده باشیم

به گزارش دانشنامه آریایی، خبرنگاران :وزیر امور خارجه تایوان اظهار کرد، تشدید ارعاب نظامی تایپه از سوی چین نشان می دهد که این جزیره خودمختار باید خودش را برای درگیری نظامی احتمالی آماده کند.

تایوان: برای درگیری نظامی با چین باید آماده باشیم

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین ،جوزف وو، وزیر امور خارجه تایوان در مصاحبه ای با سی.ان.ان گفت: ما به اسم مقام های تصمیم گیرنده در تایوان نمی توانیم مسائل را به شانس واگذار کنیم. ما باید آماده باشیم. وقتی دولت چین می گوید استفاده از زور را نفی نمی نماید و اینکه آنها به اجرای رزمایش نظامی پیرامون تایوان می پردازند ما ترجیح می دهیم که باور کنیم این واقعی است.

ماه گذشته میلادی چین وو را بعد از صحبت از اینکه تایوان در صورت حمله چین به آن تا آخرین روز خواهد جنگید متهم کرد به اینکه یک جدایی طلب سرسخت است.

در پاسخ وو به سی.ان.ان گفت، از اینکه مقامهای کمونیست در پکن او را هدف گرفته اند مفتخر است.

او اظهار کرد:استبداد نمی تواند حقیقت را تحمل کند. اگر آنها مداوم بگویند که می خواهند من را برای باقی عمرم تعقیب نمایند من واقعا نگران آن نخواهم شد.

وو بعلاوه اسم کرد، تایوان نمی تواند متحد شدن با چین را بپذیرد به ویژه این که رخدادهای هنگ کنگ نشان دادند حفاظت از حاکمیت تایوان به منظور حفظ جایگاهش به اسم تنها دموکراسی چینی زبان جهان لازم است.

او اظهار کرد، اعمال قوانین امنیت ملی سختگیرانه تهیه شده از سوی نخبگان حاکم در پکن بر هنگ کنگ به منظور خاموش ساختن جنبش دموکراسیخواه این دولتشهر استفاده شده است. او گفت: اگر به شرایط در هنگ کنگ نگاه کنید این یک تراژدی مدرن است.

وو بعلاوه تاکید نمود تایپه مایل به کوشش در راستای صلح در سراسر تنگه تایوان بوده و از رهبران چین خواست تا مشترکا برای همزیستی صلح آمیز و پایدار کوشش نمایند.

او به سی ان ان گفت:شرایط موجود شامل این میشود که تایوان از سوی جمهوری خلق چین اداره نشده و تحت حاکمیت آن نباشد. من فکر می کنم این مسئولیت مشترکی میان تایوان و چین است که روابطی مدنی و صلح آمیز بین دو طرف داشته باشند و بین آنها مصاحبه اتفاق بیفتد.

او با این حال چین را متهم به استفاده از جنگ هیبریدی به منظور تضعیف اعتماد عمومی به دموکراسی در این جزیره کرد و گفت: چین از جنگ شناختی، کمپین های اشاعه اطلاعات غلط و ارعاب نظامی برای ایجاد نگرانی زیاد در میان مردم تایوان استفاده می نماید.

این وزیر خارجه تایوان موجودیتهای مورد حمایت چین را متهم به انتشار اخبار دروغ با هدف ایجاد اختلاف در میان جمعیت تایوان از جمله پیغام هایی که در تلفات کووید-19 در این جزیره اغراق می نمایند کرد.

او اظهار کرد: ما باید دست به جنگ نامتقارن بزنیم تا چین درک کند اگر خواهان راه انداختن جنگ علیه تایوان است هزینه ای هست که باید پرداخت کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1851

به "تایوان: برای درگیری نظامی با چین باید آماده باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایوان: برای درگیری نظامی با چین باید آماده باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید