جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان فرصت ارزشمندی برای معرفی ظرفیت های استان است

به گزارش دانشنامه آریایی، استاندار گلستان در نشست هماهنگی برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام استان برگزاری این جشنواره را فرصت ارزشمندی برای معرفی ظرفیت های گردشگری گلستان معرفی کرد.

جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان فرصت ارزشمندی برای معرفی ظرفیت های استان است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، هادی حق شناس، عصر شنبه 18 آبان 98 در نشستی در این باره گفت: با توجه به استقبال سال های گذشته از جشنواره اقوام و همچنین حادثه سیل ابتدای سال جاری در استان، این جشنواره فرصت مناسبی است تا تالمات روحی و اندوه مردم را کاهش دهد.

او خاطر نشان کرد: تجمیع اقوام مختلف کشور در استانی که خود به نگارستان ایران معروف است و نمایش آداب و رسوم هر قوم در کنار یکدیگر اتفاق بسیار بزرگی است.

حق شناس گفت: جشنواره اقوام، جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی و همچنین گردهمایی سالیانه راهنمایان گردشگری در استان گلستان چند واقعه بزرگی است که موجب معرفی ظرفیت های گردشگری استان خواهد شد.

استاندار گلستان در ادامه اضافه کرد: برگزاری این چنین جشنواره ها در استان گامی موثر در توسعه گردشگری استان گلستان خواهد بود.

ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان نیز در این نشست گفت: سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام استان گلستان 21 آبان ماه در گرگان و 26 آبان ماه سومین دوره آن در شهرستان گنبدکاووس برگزار خواهد شد.

او اضافه کرد: در سال های گذشته علی رغم برگزاری جشنواره در دو نقطه از استان، استقبال از جشنواره بین المللی اقوام بسیار چشمگیر بود.

رئیس ستاد برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان با اشاره به این که برترین های گروه موسیقی اقوام مختلف با حضور خود شب های بیاد ماندنی را برای تک تک مردم گلستان به ارمغان می آورند، اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی اجرا شده، 20 گروه موسیقی و آیینی از اقوام مختلف کشور که پنج گروه آن از جمله ترکمن، سیستانی، کتول و مازنی از گلستان و بقیه از سایر استان ها هستند، برای شرکت در این رویداد فرهنگی دعوت شدند.

او گفت: در بخش روستایی این دوره از جشنواره تاکید را بر حضور ظرفیت بوم گردی های استان قرار دادیم و برای افزایش کیفیت، از ظرفیت های بوم گردی های شرق استان در شهرستان گنبدکاووس و ظرفیت بوم گردی های غرب استان در گرگان بهره خواهیم برد.

کریمی با اشاره به این که این دوره از جشنواره با حضور مهمانان خارجی 15 کشور، روز سه شنبه 21 آبان افتتاح خواهد شد گفت: حضور سفرا و کارداران فرصت مناسبی برای تبادلات بازرگانی، اقتصادی و گردشگری است.

جلسه هماهنگی برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام و جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی در استان گلستان امروز شنبه 18 آبان ماه با حضور حق شناس استاندار گلستان، عبدالقدیر کریمی معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس، حمیدی فرماندار شهرستان گرگان، ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی برگزار گشت.

منبع: میراث آریا
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 654

به "جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان فرصت ارزشمندی برای معرفی ظرفیت های استان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان فرصت ارزشمندی برای معرفی ظرفیت های استان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید