خدمات دهی بیمه تکمیلی فرهنگیان استان بوشهر بهبود می یابد

به گزارش دانشنامه آریایی، به گزارش خبرنگاران، غلامرضا طراوت پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امروزه همه مردم همواره در معرض خطر بیماری هستند و برای معالجه خود باید هزینه های سنگینی شامل هزینه های پزشکی، عمل های جراحی، دارو به بیمارستان ها را بپردازند گفت: به دلیل مبلغ زیاد و گزاف هزینه های درمانی ما نیازمند پوشش بیمه تکمیلی هستیم.

خدمات دهی بیمه تکمیلی فرهنگیان استان بوشهر بهبود می یابد

طراوت ادامه داد: هرچند بیمه تکمیلی فرهنگیان طی سال های گذشته به طور ناقص اجرا می شد اما از سال 89 به طور جدی تحت عنوان بیمه طلایی به اجرا درآمد و توانست بخشی از دغدغه درمانی فرهنگیان را پوشش دهد.

وی با بیان اینکه شرکت های بیمه طرح مختلفی در قالب بیمه تکمیلی به اغلب کارکنان دولتی ارائه می دهند افزود: آموزش و پرورش ابتدا با بیمه ایران و بعد از آن با بیمه آتیه سازان طرف قرارداد بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بیمه نامه درمان یک سال است و یک سال تحصیلی را پوشش می دهد ابراز داشت: سایت بیمه آتیه سازان حافظ درمانگاه ها و آزمایشگاه ها و دیگر موارد درمانی تحت پوشش را اعلام نموده است ولی کسانی که در مکان های درمانی دیگر از خدمات استفاده می نمایند می توانند با ارائه فاکتور مبلغی را استرداد نمایند.

طراوت با بیان اینکه وقتی فرهنگیان هر ماه برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی وجهی را پرداخت می نمایند و امیدوارند که در صورت احتیاج به همان میزان هم، به موقع از خدماتی که وعده داده شده، بهره مند شوند اما عملکرد بیمه های تکمیلی باعث نارضایتی مردم است و اگر در مراکز درمانی و بیمارستان ها با شرکت های بیمه ای، قرارداد نداشته باشند، زمان زیادی طول می کشد که وجه پرداختی به مردم بازگردانده گردد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش وپرورش استان بوشهر با بیان اینکه پرداخت خسارت بیمه تکمیلی در بیمه آتیه سازان به فرهنگیان 90 روز رسیده است ادامه داد: چرخه رسیدگی و پرداخت خسارت به مراتب طول می کشد و همکاران عزیز باید تا آن تاریخ صبر نمایند.

وی با بیان اینکه جزئیات بیمه تکمیلی عموم فرهنگیان اعلام می گردد، گفت: وزارتخانه قصد دارد سه گزینه به فرهنگیان پیشنهاد دهد و هر فرهنگی با توجه به سطح استفاده از خدمات و نوع خدمات، یکی از این 3 گزینه را انتخاب می نماید.

طراوت بیان داشت: البته با توجه به تورم ایجاد شده در همه مواد مصرفی در کشور بیمه ها نیز افزایش هزینه های خدمات بهداشت و درمان را خواهند داشت و از همین رو نرخ های بیمه تکمیلی برای سال آینده ممکن است برای همه افزایش داشته باشد.

وی توضیح داد: شاید در ابتدا این نکته مدنظر قرار بگیرد که با وجود برداشت مبلغ اندکی از حقوق فرهنگیان به ازای هر نفر، نمی توان انتظار زیادی داشت که خدمات خوب و درخور توجهی به منظور بیمه تکمیلی ارائه گردد.

طراوت با بیان اینکه لیست تعهدات بیمه آتیه سازان حافظ با وجود حجم گسترده ای از حقوق بگیران آموزش و پرورش همراه است کافی نیست افزود: متاسفانه در استان بوشهر لیست تعهدات بیمه آتیه سازان حافظ بسیار نمود ضعیفی بین فرهنگیان دارد و در این صورت اجحاف زیادی در حق فرهنگیان استان صورت می گیرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش وپرورش استان بوشهر با اشاره به وضعیت بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل در آموزش وپرورش گفت: بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل و بازنشسته آموزش و پرورش تا سرانجام امسال طبق روال گذشته بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است و همکاران شاغل و بازنشسته ایثارگر برای انجام امور بیمه ای مثل سنوات قبل اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 140

به "خدمات دهی بیمه تکمیلی فرهنگیان استان بوشهر بهبود می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدمات دهی بیمه تکمیلی فرهنگیان استان بوشهر بهبود می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید