خطر انقراض در کمین گونه گوریل های شرقی

به گزارش دانشنامه آریایی، شکار غیرقانونی گوریل های شرقی، عمده ترین گونه گوریل در دنیا موجب شده این گونه جانوری به طور جدی در معرض خطر انقراض قرار گرفته و هم اکنون وارد فهرست قرمز اتحادیه دنیای حفاظت از طبیعت شده است.

خطر انقراض در کمین گونه گوریل های شرقی

به گزارش خبرنگاران، فعالیت های بشر باعث شده تا نزدیک ترین گونه جانوری به انسان یک قدم به لبه پرتگاه انقراض نزدیک تر گردد چرا که در حال حاضر از شش گونه میمون غول پیکر چهار نوع آنها در فهرست گونه های در معرض خطر انقراض قرار گرفته اند.

اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت در آخرین آنالیز انجام گرفته، گوریل شرقی را در فهرست قرمز گونه های در معرض خطر انقراض قرار داده است. طی 20 سال گذشته جمعیت گوریل شرقی کاهش 70 درصدی داشته است که دلیل اصلی آن شکار غیرقانونی است.

همچنین سه گونه دیگر گوریل غربی، اورانگوتان بورنئو و اورانگوتان سوماترا در کنار گوریل شرقی در معرض خطر انقراض قرار دارند.

کارشناسان معتقدند با حفظ زیستگاه های جنگلی و مطلع ساختن افراد بومی و محلی از فوائد آن می توان در جلوگیری از منقرض شدن انواع گونه های میمون ها مشارکت کرد.

به گزارش روزنامه گاردین، در حالیکه شکار غیرقانونی و وارد کردن خسارت به زیستگاه ها، علت کاهش جمعیت میمون ها در آفریقاست در اندونزی و مالزی کشت گیاه پالم علت کاهش این گونه جانوری بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 665

به "خطر انقراض در کمین گونه گوریل های شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر انقراض در کمین گونه گوریل های شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید