دولت وفاق ملی لیبی، هدف قرار دریافت کشتی ترکیه در بندر طرابلس را تکذیب کرد

به گزارش دانشنامه آریایی، اداره بنادر لیبی (وابسته به دولت وفاق ملی) تعرض به کشتی ترکیه در بندر طرابلس را تکذیب کرد و گفت که هیچ کشتی ترکیه ای آسیب ندیده است.

دولت وفاق ملی لیبی، هدف قرار دریافت کشتی ترکیه در بندر طرابلس را تکذیب کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از منابع وابسته به دولت نجات ملی لیبی، حمله به کشتی ترکیه در ساحل لیبی را تکذیب کرد.

آناتولی عصر سه شنبه (29 بهمن) به نقل از اداره بنادر لیبی که وابسته به دولت وفاق ملی است، وجود هرگونه کشتی ترکیه ای در بندر طرابلس، پایتخت لیبی را تکذیب کرد. با این حال تصاویر منتشر شده از این بندر حکایت از آتش دریافت حداقل یک کشتی دارد.

نیروهای ژنرال خلیفه حفتر، بعد از ظهر امروز مدعی شدند که یک فروند کشتی ترکیه حامل سلاح و مهمات در بندر مذکور هدف قرار گرفته است. مرکز اطلاع رسانی اتاق عملیات الکرامه وابسته به ارتش حفتر گفته است که این کشتی صبح امروز نابود شده است.

نیروهای حفتر ابتدا به صراحت از پذیرفتن حمله به این کشتی طفره رفتند. با این حال، فرماندهی کل ارتش ملی لیبی (ارتش حفتر) با صدور بیانیه ای گفت که به نیروهای خود دستور داده بود انبارهای سلاح و مهمات در بندر طرابلس را هدف قراردهند. بر اساس این بیانیه، این حملات، با هدف تضعیف توانایی نیروهای مزدوری اجرا شده است که از سوریه به لیبی سرازیر شده است.

ارتش ژنرال حفتر مدعی شده نیروهایش به آتش بس بر حسب دستورات نظامی محول شده پایبند بوده اند ولی اقدام گروه های تروریستی که خارج از کنترل دولت وفاق ملی لیبی هستند، این نیروها را بر آن داشته است، که به بندر طرابلس حملاتی ترتیب دهد.

ترکیه از دولت وفاق ملی لیبی (به ریاست فایز السّراج) حمایت سیاسی، مالی و تسلیحاتی می نماید و مجلس ترکیه به دولت برای اعزام نیرو به طرابلس چراغ سبز نشان داده است. ورود ترکیه به لیبی بعد از آن شروع شد که کشورهای عربی مصر، امارات و عربستان دست به حمایت بی سابقه ای در سطح رسانه ای و تسلیحاتی برای سیطره حفتر بر شهر طرابلس زدند. با این حال کوشش های وی از 15 فروردین ماه برای سیطره بر پایتخت دولت سراج ره به جایی نبرده است.

ژنرال حفتر که مورد حمایت ضمنی کشورهای عربی مذکور و بعضی کشورهای اروپایی و آمریکاست، دولت وفاق ملی لیبی را تروریست می داند و مدعی است که این دولت برای پیش برد اهداف خود از تروریست ها یاری می گیرد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 892

به "دولت وفاق ملی لیبی، هدف قرار دریافت کشتی ترکیه در بندر طرابلس را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت وفاق ملی لیبی، هدف قرار دریافت کشتی ترکیه در بندر طرابلس را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید