رهاسازی گورخرهای جان سالم دربرده از حادثه پارک توران

به گزارش دانشنامه آریایی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: پنج گورخر بازمانده از انتقال پرحادثه پارک ملی توران به پارک ملی کویر، با موفقیت دوران قرنطینه را به سرانجام رسانده و وارد فاز اول مرحله رها سازی شدند .

رهاسازی گورخرهای جان سالم دربرده از حادثه پارک توران

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، عباسعلی دامنگیر با اعلام این خبر اظهار کرد: پس از انتقال این گونه ارزشمند و گذراندن مراحل نگهداری در قرنطینه، آزمایش های نهایی و اطمینان از وضعیت سلامت این گورخرها با حضور دامپزشکان سازمان محیط زیست انجام گرفت و کارشناسان آنها را در مسیر مشخصی از پارک ملی رهاسازی کردند.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از وارد شدن استرس به این گونه ارزشمند، تصمیم بر این شد که درب سایت باز گذاشته گردد تا گورخرها به خواست خود از سایت خارج شوند.

دامنگیر یادآور شد: براساس مشاهدات و فیلم های موجود، گورخرها به دلیل عادت، شب گذشته مجددا برای تغذیه به محل سایت بازگشتند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان با رد موضوع مطرح شده مبنی بر فرار این گورخرها گفت: هدف از این طرح از ابتدا رهاسازی این گونه بود.

وی با اشاره به رهاسازی پنج گورخر منتقل شده به پارک ملی کویر اضافه نمود: هم چنین باید در نظر گرفت که این گونه وحشی است و بیش از مدت دو هفته نمی توان آنها را در قرنطینه نگه داشت زیرا دچار مشکل می شوند.

وی از علاقمندان به حیات وحش دعوت کرد در صورت تمایل برای بازدید از محل زندگی این گونه و بازدید از موفقیت فاز اول انتقال گورخرها در خطر انقراض، با هماهنگی سازمان محیط زیست به پارک ملی کویر مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 103

به "رهاسازی گورخرهای جان سالم دربرده از حادثه پارک توران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهاسازی گورخرهای جان سالم دربرده از حادثه پارک توران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید