سنگ مصنوعی برای دیزاین باغچه!

به گزارش دانشنامه آریایی، به این سنگ ها نگاه کنید، باورتان می گردد مصنوعی باشند! امروز به شما یاد می دهیم به راحتی آب خوردن، سنگ هایی سبک، مثل پر کاه بسازید!

سنگ مصنوعی برای دیزاین باغچه!

حتما دیزاین باغچه های صخره ای که در گوشه و کنار شهر و یا در خانه دوستان تان دیده اید، دل شما را هم برده است و با خود فکر نموده اید از کجا باید این سنگ ها را تهیه کنید؟ امروز به شما آموزش می دهیم به جای استفاده از سنگ های واقعی، که پیدا کردن و حمل آنها تا خانه مصیبت است، با سنگ هایی مصنوعی باغچه تان را تزیین کنید. این سنگ ها ظاهری درست مانند سنگ های طبیعی دارند!

به چه موادی احتیاج داریم؟

- سیمان پرتلند (و یا سیمان معمولی)

- پیت خزه اسفاگنوم

- پرلیت

- موادی حجیم و سنگین مانند یونولیت، روزنامه مچاله شده و یا کارتن

- توری مرغی

- دستکش کار

- دستکش ظرف شویی

- سیم چین

- بیلچه باغبانی

- ظرف پلاستیکی یک بار مصرف

- برس نرم

آغاز کنیم!

مرحله اول

برای ایجاد چهارچوب سنگ تان باید ماده حجیمی که فراهم نموده اید را درون توری مرغی بپیچید. من در اینجا از یونولیت استفاده کردم. یونولیت را به قطعات کوچک بشکنید و آنها را روی هم قرا دهید تا شکل کلی سنگ تان درست گردد. تکه ای توری مرغی، بزرگ تر از میزان یونولیت ها ببرید و مانند شکل آن را دور یونولیت ها بپیچید و در زیر کار آن را به هم گره دهید تا باز نگردد و یوولیت ها را محکم نگه دارد.

از قلم نیاندازید که در هنگام کار با توری مرغی، دستکش کار بپوشید.

مرحله دوم

خب حالا خمیره اصلی سنگ مان را درست می کنیم. برای این کار، 1 قسمت سیمان پرتلند را با 1.5 قسمت پیت خزه اسفاگنوم و 1.5 قسمت پرلیت در ظرف بزرگی به خوبی مخلوط کنید. برای مخلوط کردن مواد دستکش ظرف شویی بپوشید. بر طبق این نسبت، هر چقدر خمیره که سنگ تان لازم دارد حاضر کنید. به میزان نصف فنجان آب به مخلوط اضافه کنید و به خوبی هم بزنید تا رطوبت به همه جای آن برسد. مخلوط را با بیلچه باغبانی هم بزنید و به آن، در مقادیر کم، آب اضافه کنید تا هنگامی که چسبندگی آن به حدی باشد که به راحتی بتوان آن را گلوله کرد. مراقب باشید آب بیش از حد به مخلوط اضافه نکنید.

مرحله سوم

حالا سیمانی که آماده نموده اید را بر روی یونولیت ها و سیم مرغی بریزید و سنگ تان را شکل دهید. توجه کنید که همه قسمت های سیم مرغی و یونولیت را به خوبی با سیمان بپوشانید. سیمان را به خوبی فشار دهید تا مطمئن شوید از روی کار نمی ریزد. وقتی روی کار را کاملا بپوشاندید، آن را برگردانید و زیر آن را هم با سیمان بپوشانید.

نکته: اگر نمی خواهید که کف سنگ تان صاف بماند و مصنوعی به نظر برسد، ابتدا اجازه دهید قسمت بالای آن خشک گردد و سپس به قسمت زیرین هم پستی و بلندی دهید.

مرحله چهارم

خب! وقتی همه سنگ تان را با سیمان پوشاندید، وقتش رسیده که به آن ظاهری طبیعی تر دهید. برای این کار از این 2 روش ساده بهره ببرید:

1- با استفاده از انگشتان تان درون سنگ گودی و فرورفتگی ایجاد کنید.

2- روش دیگر این است که با استفاده از بیلچه، لبه ها و خط هایی روی سنگ تان ایجاد کنید.

بد نیست برای ایده گرفتن، عکس سنگ های طبیعی را در اینترنت سرچ کنید و از آنها یاری بگیرید.

مرحله پنجم

وقتی کار شکل دادن سنگ تان هم تمام شد، وقتش رسیده که حداقل 48 ساعت صبر کنید تا به طور کامل خشک گردد.

مرحله ششم

بعد از 48 ساعت سنگ تان باید خشک و آماده برای قرارگیری در باغچه باشد. البته قبل از اینکه آن را در باغچه بگذارید یک کار دیگر هم دارید. با استفاده از یک برس نرم آن را برس بکشید تا هر گونه گرد و خاک و لبه های تیز و اضافه از میان برود.

نکته: بعد از اینکه سنگ تان خشک شد و در باغچه نهاده شد، رنگ آن آغاز به کم رنگ شدن می نماید. اگر می خواهید رنگ پر رنگ تری داشته باشد، می توانید از رنگ های مخصوص سیمان بهره ببرید.

سنگ تان را در میان گیاهان قرار دهید و از آن لذت ببرید.

منبع: فوت و فن / ehow.com
انتشار: 18 مرداد 1401 بروزرسانی: 18 مرداد 1401 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2247

به "سنگ مصنوعی برای دیزاین باغچه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگ مصنوعی برای دیزاین باغچه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید