صالحی: نیازمند تصویب قانون در حوزه صنایع نرم و خلاق هستیم

به گزارش دانشنامه آریایی، عضو فراکسیون دانش بنیان مجلس گفت: با توجه به اهمیت شرکت های خلاق با تصویب قانون باید تامین اعتبار و ارائه تسهیلات ارزان به آن ها انجام گردد.

صالحی: نیازمند تصویب قانون در حوزه صنایع نرم و خلاق هستیم

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور، مسلم صالحی نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به نبود قوانین حمایتی در مورد صنایع نرم و خلاق، دولت می تواند با پیشنهاد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری لایحه ای را در این باره به مجلس ارائه دهد یا آنکه این معاونت می تواند به پشتوانه فراکسیون دانش بنیان، حمایت از شرکت های خلاق را در قالب یک طرح در مجلس پیگیری کند.

عضو فراکسیون دانش بنیان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با وجود کوشش های انجام شده برای حمایت از شرکت های خلاق، به دلیل نبود زیرساخت های قانونی، این حمایت ها نتوانسته است به شکل اساسی و ریشه داری مسائل این حوزه را رفع سازد.

صالحی ضمن شرح بعضی موانعی که شرکت های خلاق با آن روبرو هستند؛ اظهارکرد: به دلیل عدم آشنایی احتاقتصادی بعضی نهاد های اجرایی با شرکت های خلاق و فرایند های طولانی اداری، بعضی اوقات ممکن است یک فرد جوان که بنیانگذار استارتاپ و یک شرکت خلاق است، اصولاً دلسرد گردد و از ادامه راه منصرف گردد. به همین دلیل تسهیل گری فرایند های اداری و صدور مجوز های قانونی، از جمله مسائلی است که حتماً احتیاجمند تصویب قانون است تا زیست بوم صنایع نرم و خلاق به رشد و تعالی مورد نظر دست یابد.

نماینده مردم حوزه انتخابیه اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیار لازم است تا جلسات تخصصی و کارشناسی میان نمایندگان عضو فراکسیون دانش بنیان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردد تا پیش از تصویب قانون، تمام مسائل، مسائل، دغدغه ها و حمایت های مورد احتیاج استارتاپ ها و شرکت های خلاق در یک فضای کارشناسی، به صورت جزء به جزء مورد بحث و واکاوی قرار گیرد. پس از این جلسات می توان امید داشت که قوانین تصویب شده از اتقان، صلابت و کارایی لازم برخوردار هستند.

صالحی ضمن تشریح فضای مجلس شورای اسلامی گفت: قاطبه نمایندگان و به ویژه فراکسیون دانش بنیان، مشتاق حمایت از چنین شرکت های هستند. دولت نیز باید منابع لازم را به آن ها اختصاص دهد. در واقع وقتی دیده می گردد که برای اموری مانند موسسات اقتصادی و اعتباری یا جبران زیان افراد سپرده گذار منابع اقتصادی اختصاص می یابد، بسیار منطقی است که انتظار داشته باشیم تا منابعی نیز برای حمایت از شرکت های خلاق نیز تخصیص یابد، زیرا هیچ مسئله ای در اقتصاد، اولویت دارتر از حمایت از زیست بوم شرکت های خلاق و نوآور نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1495

به "صالحی: نیازمند تصویب قانون در حوزه صنایع نرم و خلاق هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی: نیازمند تصویب قانون در حوزه صنایع نرم و خلاق هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید