قطبی: مربیگری در پرسپولیس سخت تر از منچستر است

به گزارش دانشنامه آریایی، 21 سال از زمانی که او به عنوان یکی از اعضای تیم ملی آمریکا و کادر استیو سامپسون به فرانسه رفت می گذرد؛ جایی که آمریکا، کشوری که او از 13 سالگی در آن بوده است برابر کشوری که در آن به جهان آمده یعنی ایران با نتیجه 2 بر یک مغلوب شد.

قطبی: مربیگری در پرسپولیس سخت تر از منچستر است

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

افشین قطبی درباره بازی حساس ایران و آمریکا در جام جهانی و مربیگری در لیگ ایران به صحبت پرداخت.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، در این که ممکن است افشین قطبی پیروز ترین مربی آمریکایی حال حاضر باشد، تردید وجود دارد ولی با در نظر دریافت تجارب مختلف مربیگری قطبی، یک احتمال وجود دارد و آن هم بازگشت این مربی به آمریکا برای مربیگری است.

21 سال از زمانی که او به عنوان یکی از اعضای تیم ملی آمریکا و کادر استیو سامپسون به فرانسه رفت می گذرد؛ جایی که آمریکا، کشوری که او از 13 سالگی در آن بوده است برابر کشوری که در آن به جهان آمده یعنی ایران با نتیجه 2 بر یک بازنده شد.

با بالارفتن تحریم های آمریکا، اکنون نیز در صورتی که دو کشور برابر هم به میدان بروند به همان اندازه سال 98 ملاقات سیاسی را شاهد خواهیم بود. قطبی در حالی که خیلی تمایل به گفتن نداشت به گاردین گفت: این چشم انداز سیاسی در زندگی روزمره ایرانی ها تاثیر گذاشته است. سیاست همواره در فوتبال بوده است. ما کوشش می کنیم تا این مساله را همواره از ورزش کنار بگذاریم.

او درباره بازی حساس ایران و آمریکا در جام جهانی گفت: من فکر می کنم این بازی برای ایرانی ها بیش از آمریکایی ها حائز اهمیت بود. ما درباره این بازی یک روز قبل با بازیکنان صحبت کردیم. آن ها نفهمیده بودند این ملاقات تا چه اندازه مهم است. نه تنها برای بازیکنان بلکه برای طرفداران و همه در ایران حتی دولت.

دولت در تهران هیچ وقت از فوتبال دور نبوده است و بعید است آن ها ندادند که افشین قطبی سرمربی ایران در سال های 2009 تا 2011 با سونیل گولاتی، رییس فدراسیون فوتبال آمریکا درباره یک بازی محبت آمیز با ایران صحبت نموده است. البته بعید است به این زودی ها این اتفاق رخ دهد و شاید جام جهانی 2026 که آمریکای خیلی از بازی ها را میزبانی می نماید، نزدیک ترین فرصت برای بازی محبت آمیز ایران و آمریکا باشد. قطبی مطمئن است ایران به آن جام جهانی صعود خواهد نمود و طرفداران زیادی از ایران در کنار تیم ملی خواهد بود. قطبی با ادامه صحبت های خود گفت: قطعا ایرانی های زیادی اینجا از تیم ملی فوتبال استقبال خواهند کرد خصوصا وقتی که مردم آمریکا بدانند مردم ایران به خاطر تحریم ها عذاب کشیدند.

قطبی می داند امکان دارد در آن جام جهانی سرمربی آمریکا باشد. شکست تحقیر آمیز آمریکا برابر کانادا و راه نیافتن به جام جهانی 2018 باعث شده است تا قطبی را یک نامزد برای راهنمایی آمریکا بدانیم. قطبی در همین رابطه گفت: فدراسیون شاید افرادی را به کار گرفته است که با کار در تیم ملی آشنایی ندارند و از تجربه لازم نیز بهره مند نیستند. یک پروسه یادگیری الان در تیم ملی آمریکا وجود دارد.

پرسپولیس با قطبی توانست در هفته آخر و دقیقه آخر با گلی که سپهر حیدری وارد دروازه سپاهان کرد قهرمان لیگ ایران گردد. قطبی گفت: آن قهرمانی واقعا یک اتفاق بزرگ و جادویی بود. در عین حال بازی های سیاسی زیادی خارج از بازی فوتبال وجود داشت. در پرسپولیس یک جلسه محرمانه داشتیم و مفاد آن خیلی زود در رسانه ها می پیچید. مربیگری در پرسپولیس شاید از مربیگری در منچستریونایتد سخت تر است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 689

به "قطبی: مربیگری در پرسپولیس سخت تر از منچستر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطبی: مربیگری در پرسپولیس سخت تر از منچستر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید