قیمت نفت از صعود بازماند

به گزارش دانشنامه آریایی، قیمت نفت پس از این که در ابتدای معاملات روز چهارشنبه بازار آسیا، با افزایش گشوده شد، به علت نگرانی نسبت به دورنمای تقاضا برای سوخت در آمریکا، کاهش پیدا کرد.

قیمت نفت از صعود بازماند

به گزارش خبرنگاران، بهای معاملات نفت برنت با 22 سنت کاهش، به 79 دلار و 41 سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا، با 32 سنت کاهش، به 75 دلار و 43 سنت در هر بشکه رسید.

به گفته لئون لی، تحلیلگر شرکت سی ام سی مارکتس، در حال حاضر عوامل مثبت زیادی برای قیمت نفت در بخش عرضه و تقاضا وجود دارد و هر چند، انتظار داریم وست تگزاس اینترمدیت نزدیک 80 دلار در هر بشکه بهبود پیدا کند اما این به منزله بازار صعودی نیست زیرا مواضع پولی بانک های مرکزی جهانی، مانع ریسک پذیری است. با توجه به احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا در ژوئیه، نگرانی ها نسبت به ضعیف شدن تقاضای آمریکا برای سوخت همچنان به قوت خود به جای مانده است.

اقتصاددانان نگران هستند که با وجود افزایش نرخ بهره، تورم آمریکا ممکن است به حد کافی سریع کاهش پیدا نکند. نظرسنجی رویترز نشان داد تورم مبنا که شامل هزینه های مواد غذایی و انرژی نیست، تا انتها سال جاری اندکی کاهش پیدا خواهد نمود یا حدود نرخ پنج درصد می ماند.

در بخش عرضه، وزارت انرژی روسیه خاطرنشان کرد که روسیه صادرات نفت خود را در سه ماهه سوم به مقدار 2.1 میلیون تن کاهش خواهد داد که مطابق با کاهش برنامه ریزی شده صادرات به مقدار 500 هزار بشکه در روز در اوت است.

بر اساس گزارش رویترز، عاملی که از قیمت ها حمایت کرد، آمار موسسه امریکن پترولیوم بود که نشان داد ذخایر نفت، بنزین و سوخت های دیگر آمریکا هفته گذشته کاهش پیدا نموده است. معامله گران منتظر انتشار آمار رسمی از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا هستند که بعدازظهر روز چهارشنبه منتشر می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 تیر 1402 بروزرسانی: 28 تیر 1402 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2402

به "قیمت نفت از صعود بازماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت از صعود بازماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید