محصولات گرافنی در دنیا توسعه خواهد یافت

به گزارش دانشنامه آریایی، گروه جهانی گرافن به عنوان یکی از شرکت های هولدینگ پیشرو در حوزه گرافن، توافق نامه ای با یک شرکت تایوانی امضا نموده تا روی توسعه محصولات گرافنی با یکدیگر کار نمایند.

محصولات گرافنی در دنیا توسعه خواهد یافت

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، گروه دنیای گرافن (G3) و یکی از شرکت های فراوری نماینده تایوانی توافق نامه توسعه مشترک (JDA) امضا کردند تا مواد تقویت شده با گرافن را در محصولات مبتنی بر پلی اتر ترکتون (PEEK) وارد نموده و از آن در صنعت نیمه هادی آسیا استفاده نمایند.

پلی اتر ترکتون یک ترموپلاستیک مهندسی شده با کارایی بالا است، افزودن گرافن G3 باعث بهبودی خواص مکانیکی، الکتریکی و حرارتی می گردد. گرافن به عنوان یک ماده روان نماینده عالی، می تواند میزان اصطکاک را کاهش داده و سایش را به مقدار قابل توجهی کم کند. همچنین این فناوری می تواند با ایجاد سدی در ماتریس پلیمری، خاصیت ضدخوردگی خود را در برابر محیط های خشن ارتقاء دهد.

گروه دنیای گرافنی از همکاری با این شرکت بزرگ تایوانی برای پیشرفت در محصولات پلی اتر ترکتون در بازار آسیا بسیار خوشحال است. به گفته بور جانگ، مدیرعامل گروه دنیای گرافن، رهیافت های مبتنی بر گرافن ما قادر به بهبود عملکرد صنعت نیمه هادی خواهد شد.

جان دیویس از گروه دنیای گرافن می گوید: این توافق نامه به تقویت روابط ما با این شرکت یاری می نماید و به G3 اجازه می دهد تا تجارت خود را در آسیا رشد دهد.

G3 انتظار دارد که بلافاصله کار توسعه را با این شرکت مستقر در تایوان شروع کند. گروه دنیای گرافن یک شرکت پیشرو در حوزه علم مواد است که روی گرافن متمرکز است. این شرکت بیش از 525 پتنت ثبت شده داشته که بهترین سبد مالکیت فکری در این حوزه است. علاوه بر این، G3 که مقر آن در اوهایو است یک شرکت هالدینگ بوده که 5 شرکت در زیرمجموعه آن است. نانوتک اینسترومنت بازوی مالکیت فکری G3 بوده که بیش از 430 پتنت در آمریکا به ثبت رسانده است. شرکت گرافن تایوان بزرگترین فراورینماینده گرافن در سطح دنیا است. این شرکت مواد گرافنی در حجم بالا فراوری نموده و همچنین اقدام به فراوری محصولاتی نظیر جوهر، خمیر و فیلم می نماید. انگستروم متریال یک شرکت تجاری بوده که بخش تحقیق و توسعه و همچنین خط فراوری فعالی دارد. شرکت انرژی آنگستروم نیز نانوذرات سیلیکون ترکیب شده با گرافن فراوری می نماید که برای تقویت آند باتری قابل استفاده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 855

به "محصولات گرافنی در دنیا توسعه خواهد یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصولات گرافنی در دنیا توسعه خواهد یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید