مقایسه ای بین خودرو های اروپایی، آمریکایی و ژاپنی!

به گزارش دانشنامه آریایی، وبسایت چرخان: در زمانه ای که همه چیز جهانی سازی شده و مردم سراسر جهان می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند، شاید تفاوت گذاشتن بین دو وسیله یکسانی که در دو کشور متفاوت به فراوری رسیده اند، کار چندان ساده ای نباشد.

مقایسه ای بین خودرو های اروپایی، آمریکایی و ژاپنی!

برای لذت بردن از تور اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

موضوعی که در خصوص خودروها نیز درست بوده و با توجه به اینکه امروزه کشورهای مختلف و زیادی در سراسر دنیا صاحب صنعت خودروسازی هستند، قصد رقابت با یکدیگر رادارند تا بتوانند در این رقابت سخت، بیش ازپیش خودروهایشان را شبیه به یکدیگر نمایند؛ اما هرچه قدر که این خودروها شبیه یکدیگر باشند، بازهم تفاوت های زیادی هست که آن ها را از یکدیگر متمایز کند.

به هرحال این را همه قبول دارند که کشورها اروپایی (عمدتاً اروپای غربی)، ایالات متحده و ژاپن، از اصلی ترین خودروسازان دنیا به شمار می آیند. کشورهایی که هدفشان، فراوری خودرویی با بالاترین کیفیت، زیباترین طراحی خارجی، بهترین عملکرد موتور و هم چنین عالی ترین سیستم ایمنی، است.

با ما باشید تا شاخصه هایی که در یک خودرو بین این سه منطقه عمده خودروساز دنیا، تفاوت ایجاد می نماید را به شما عزیزان معرفی نماییم.

سبک طراحی

اولین چیزی که چشم هر بیننده ای را در یک خودرو، مشغول خود می نماید، همان طراحی خارجی و جذابیت خودرو است. زمانی هم که حرف از طراحی به میان می آید، نمی توان هیچ جایگزینی برای خودروسازان خلاق اروپایی پیدا کرد. درواقع اروپایی ها به طراحی و زیبایی خودرو بسیار اهمیت داده و آن را یک امر مهم در نظر می گیرد. به طوری که نه تنها خودروهای برتر اروپا بلکه خودروهای متوسط آن ها نیز، مغناطیس قوی برای ربایش چشم و هوش افراد، دارند!

درواقع طراحی خودروهای اروپایی و آمریکایی بسیار متفاوت و متناوب بوده و در بین خودروهای بی شما آن ها، می توان شاهد سبک ها و زبان طراحی های بسیار متفاوت و متنوعی بود. این در حالی است که خودروهای ژاپنی از زبان طراحی نسبتاً مشابه ای در طول زمان بهره می برند. طراحی خودروهای ژاپنی یا آن قدر جدید و تابوشکن است که به زودی محو می گردد و یا چندین سال به همان حالت باقی می ماند.

کیفیت

در خصوص مسئله کیفیت نیز اروپایی ها گوی سبقت را از رقیبانشان ربوده اند. شرکت هایی مانند لامبورگینی، خودروسازان بریتانیایی و دیگر شرکت های اروپایی، کیفیت را یک امر ارزشمند برای محصولاتشان در نظر می گیرند؛ اما در کنار آن ها، خودروهای آمریکایی و به خصوص ژاپنی نیز حرف بسیار زیادی در بحث کیفت و بادوام بودن داشته و دارند.

مصرف بهینه سوخت

ژاپن تاریخ طولانی در ساخت خودروهای بهینه و کم مصرف در دفتر خاطرات خود دارد. در سال 1973 میلادی و در پی بحران نفت، شرکت های ژاپنی توانستند با ساخت خودروهایی که دارای موتور کوچک تر و کم مصرف تری بودند، جای پای بزرگی در بازارهای دنیای بردارند. درواقع در سال های اخیر نیز، خودروهای ژاپنی از بهترین گزینه ها برای افرادی هستند که به بهینه بودن خودروی شان اهمیت زیادی می دهند.

عملکرد

در بحث عملکرد و درواقع همان قدرت موتور خودرو نیز، به سختی می توان رقیبی برای شرکت های بزرگ و نام آشنایی مانند مرسدس بنز و بی ام و پیدا کرد که چنین تاریخچه قوی داشته باشند. درواقع، قدرت، سرعت و شتاب گیری بیشتر خودروهای ساخت شرکت های اروپایی، چیزی دور از دسترس شرکت های آمریکایی و ژاپنی بوده است.

دوام

اگرچه ممکن است خودروهای ژاپنی به اندازه رقیبان اروپایی خود سریع نباشند (البته نه همه آن ها)، اما این خودروهای سرزمین آفتاب، طول عمر و دوام بیشتری نسبت به اروپایی ها خواهند داشت. خودروهای ژاپنی نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری داشته و خیلی کم پیش می آید که به تعمیرات اساسی و پرهزینه نیاز پیدا نمایند.

استحکام و عضلانی بودن

در این مورد، خودروهای آمریکایی هستند که جای بحثی برای دیگر رقیبان باقی نگذاشته اند. مردم آمریکا علاقه زیادی به خودروهای عضلانی و بزرگ داشته و این علاقه شدید را می توان در محصولات خودروسازان آمریکایی مانند فورد، شورلت و دیگر شرکت هایشان به خوبی مشاهده کرد.

قابل اعتماد بودن

اگرچه شاید خودروهای اروپایی و آمریکایی در بحث سرعت، شتاب، قدرت و استحکام، جلوتر از ژاپنی ها باشند اما این خودروهای ژاپنی هستند که قابل اعتمادتر از رقیبان خود ظاهرشده اند. درواقع نه تنها شرکت های بزرگی مانند تویوتا، نیسان و هوندا بلکه دیگر خودروسازان ژاپن مثل مزدا، میتسوبیشی، ایسوزو و دایتسو نیز، ساخت خودروی باکیفیت و قابل اعتماد را فراموش ننموده اند.

قیمت

بازهم خودروهای ژاپنی پیشتاز یکی دیگر از جنبه های رقابتی هستند. ژاپنی ها خودروهای خود را باهدف همه گیر بودن و باقیمت معتدل تری فراوری کردن، ساخته و به دنیا عرضه می نمایند؛ اما در طرف دیگر، به نظر می رسد که خودروهای اروپایی نسبت به دو رقیب خود، بسیار گران تر ظاهرشده اند.

ایمنی

بازهم ژاپنی ها هستند که با فن آوری هایی که تاکنون فراوری نموده اند، صنعت ایمنی خودروهای دنیا را رهبری نموده و آن را بیش از دیگران، به جلو برده اند. ژاپنی ها یک سرو گردن نسبت به استانداردهای خودروسازان اروپایی و آمریکایی، در بحث امنیت جلو هستند.

پس در سرانجام باید گفت که در کنار رقابت تنگاتنگی که بین این سه رقیب سنتی وجود دارد، مشتریان بازارهای دنیای باید بر اساس شاخصه هایی پراهمیت تر خود، انتخاب نمایند که خودروی شان اهل کدام کشور باشد.

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 261

به "مقایسه ای بین خودرو های اروپایی، آمریکایی و ژاپنی!" امتیاز دهید

4 کاربر به "مقایسه ای بین خودرو های اروپایی، آمریکایی و ژاپنی!" امتیاز داده اند | 2.8 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه ای بین خودرو های اروپایی، آمریکایی و ژاپنی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید