هزینه تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی چقدر است؟

به گزارش دانشنامه آریایی، خبرنگاران- هزینه تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی همراه اول 70 هزار تومان است. همراه اول تقریبا نصف این رقم را به عنوان تضمین پرداخت هزینه قبض دریافت می نماید. در اپراتور ایرانسل محاسبه هزینه تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی تحت تاثیر دو عامل قرار می گیرد. در قدم اول ایرانسل ارزش سیمکارت دائمی تازه را با همان شماره اعتباری محاسبه می نماید و در مرحله دوم هزینه تبدیل را براساس سقف مصرف مجاز مشخص می نماید. در سایت ایرانسل سقف مصرف مجاز به شکل پیش فرض 40 هزار تومان است و اگر شماره اعتباری رند نباشد، هزینه تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی 30 هزار تومان خواهد بود.

هزینه تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی چقدر است؟

هزینه تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی همراه اول

هزینه تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی همراه اول درحال حاضر 70 هزار تومان است. البته همراه اول می گوید این رقم را با احتساب 30 درصد تخفیف درنظر گرفته و تقریبا نصف آن یعنی 36 هزار تومان را بابت تضمین پرداخت هزینه قبض دریافت می نماید. اپراتور همراه اول برای تشویق مشترکان خود بابت تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی 30 گیگابایت اینترنت رایگان با اعتبار یکماهه هدیه می دهد. مشترکان اعتباری همرا اول برای تبدیل سیمکارت خود به سیمکارت های دائمی سه راه دارند. راه اول و دوم به شکل آنلاین است و گزینه آخر مراجعه حضوری خواهد بود. مشترکان همراه اول در قدم ابتدایی با ورود به فروشگاه آنلاین همراه اول، وارد کردن شماره اعتباری و دریافت کد تایید، باید منوی تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی را انتخاب نمایند. در مرحله بعدی پس از خواندن و تایید قوانین و شرایط و دریافت تاییدیده رقم 70 هزار تومان از حسابشان کسر می گردد و اگر این رقم در حسابشان نباشد باید آن را از درگاه های اینترنتی پرداخت نمایند. راهکار آنلاین دوم استفاده از اپلیکیشن همراه من است. کاربران گوشی های هوشمند بعد از ورود به این اپلیکیشن، در قسمت خدمات باید گزینه سیمکارت و سپس تبدیل به دائمی را انتخاب نمایند و بعد از انجام مراحل بعدی، سیمکارت اعتباری به دائمی تبدیل می گردد. نهایتا راه سوم مراجعه به مراکز فروش و خدمات حضوری همراه اول به شمار می رود. نکته مهم در این مرحله این است که مالک سیمکارت باید با کارت ملی و سیمکارت اعتباری فعال نسبت به تکمیل مراحل تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی اقدام کند.

هزینه تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی ایرانسل

هزینه تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی ایرانسل به دو عامل بستگی دارد. اول ارزش شماره سیمکارت دائمی و دوم سقف مجاز مصرف. مشترکان ایرانسل برای اینکه متوجه شوند ارزش سیمکارت دائمی آن ها با همان شماره اعتباری چقدر است، می توانند از کد دستوری (ستاره، 70، مربع) استفاده نمایند. به زبان ساده باید بگوییم اگر شماره سیمکارت رند نباشد ایرانسل کف هزینه تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی را دریافت می نماید؛ یعنی 30 هزار تومان. نکته دیگر اینکه هزینه تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی در اپراتور ایرانسل به سقف مصرف مجاز هم بستگی دارد. سایت ایرانسل به صورت پیش فرض سقف مصرف مجاز را 40 هزار تومان درنظر گرفته است که به این ترتیب اگر سیمکارت شما اصطلاحا رند نباشد، هزینه تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی 30 هزار تومان خواهد بود. حالا اگر سقف مصرف مجاز را به دو برابر افزایش بدهیم، هزینه تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی (با فرض رند نبودن) به 110 هزار تومان افزایش پیدا می نماید. با تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی، مشترکان این اپراتور هر دو ماه یکبار قبض نو دریافت می نمایند، بسته های اصلی - به جز بسته های هدیه- آن ها عینا به سیمکارت دائمی منتقل می گردد و پس از ثبت درخواست ظرف 24 ساعت سیمکارت اعتباری آن ها به دائمی تبدیل می گردد. مشترکان ایرانسل برای تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی سه راه خواهند داشت. راه اول استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من یا نسخه وب آن به شمار می رود. برای این کار باید گزینه خدمات و سپس تبدیل به سیمکارت دائمی را انتخاب کرد. راه دوم استفاده از کد دستوری (ستاره، 70، مربع) اعلام شده و گزینه آخر مراجعه حضوری به مراکز فروش و خدمات این اپراتور خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 3 شهریور 1401 بروزرسانی: 3 شهریور 1401 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2257

به "هزینه تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید