واکنش ها به سریال زخم کاری اثر محمدحسین مهدویان

به گزارش دانشنامه آریایی، با وجود اینکه تنها یک قسمت از سریال زخم کاری به کارگردانی محمدحسین مهدویان منتشر شده است، اما در همین ابتدای راه واکنش ها به آن بیش از انتظار بوده است. بررسی ها نشان می دهد که بیشتر واکنش ها به قسمت اول زخم کاری مثبت بوده است. این دسته معتقدند که در ادامه موفقیت سریال می خواهم زنده بمانم، زخم کاری نیز به دلیل ظرفیت های قصه، کارگردان و بازیگران و... می تواند منتقد و مخاطب را راضی نگه دارد.

واکنش ها به سریال زخم کاری اثر محمدحسین مهدویان

خبرنگاران| انتشار سریال زخم کاری نخستین مجموعه نمایش خانگی محمد حسین مهدویان روز های گذشته شروع شد. بررسی واکنش منتقدان و مخاطبان نشان می دهد که اغلب نگاه ها به شروع سریال مهدویان مثبت بوده است. برخی نیز می گویند که باید منتظر قسمت های بعدی سریال ماند و سپس زخم کاری را در معرض نقد و بررسی قرار داد.

به گزارش خبرنگاران؛ یک سال پس از ساخت فیلم سینمایی کمدی شیشلیک، محمدحسین مهدویان سریال زخم کاری را ساخت و حالا نخستین قسمت آن از پلتفرم آنلاین فیلمیو منتشر شده است. سریالی که با استقبال بخش اعظم مخاطبان روبرو شده است.

مهدویان پیش از این ایستاده در غبار، ماجرای نیمروز، رد خون، لاتاری و درخت گردو را ساخته است که در ژانر تاریخی، امنیتی و سیاسی دسته بندی می شوند. اما دو اثر اخیر او یعنی شیشلیک و سریال زخم کاری به ترتیب در ژانر کمدی و اجتماعی ساخته شده اند.

در واقع به نظر می رسد که مهدویان با این تغییر رویکرد می خواهد پیش فرض های جناحی و حزبی که از سوی رسانه ها به او نسبت داده می شود، را از بین ببرد. البته این مسئله باعث شد تا برخی از رسانه های اصولگرا پس از ساخت فیلم سینمایی شیشلیک از او انتقاد کنند.

حالا هم محمدحسین مهدویان سراغ سوژه ای اجتماعی رفته است تا مهر تاییدی بر تغییر رویه کاری حرفه ای خود بگذارد.

زخم کاری به کارگردانی محمدحسین مهدویان و به تهیه کنندگی محمدرضا تخت کشیان جمعه هرهفته ساعت 20 پخش می شود. این سریال با تصمیم ساترا، با درجه بندی سنی 15+ سال روی پلتفرم فیلیمو عرضه می شود.

با وجود اینکه تنها یک قسمت از سریال زخم کاری به کارگردانی محمدحسین مهدویان منتشر شده است، اما در همین ابتدای راه واکنش ها به آن بیش از انتظار بوده است. بررسی ها نشان می دهد که بیشتر واکنش ها به قسمت اول زخم کاری مثبت بوده است. این دسته معتقدند که در ادامه پیروزیت سریال می خواهم زنده بمانم، زخم کاری نیز به دلیل ظرفیت های قصه، کارگردان و بازیگران و... می تواند منتقد و مخاطب را راضی نگه دارد.

روزنامه خراسان در این رابطه با تحسین زخم کاری می نویسد: زخم کاری در قسمت نخست، میخ خود را محکم می کوبد. گره اصلی و چند گره فرعی در داستان زده می شود و شماری از شخصیت های اصلی که به نظر می رسد به دقت پرداخته شده اند، معرفی می شوند. علاوه بر آن چه که درباره فیلم نامه این اثر بالاتر گفته شد، کارگردانی قدرتمند محمدحسین مهدویان، این سریال را در جایگاهی بالاتر از بسیاری از سریال های پرمخاطب این مدیوم قرار می دهد.

در این میان مصطفی قاسیمان خبرنگار حوزه سینما و تلویزیون در صفحه توئیترش از قسمت اول زخم-کاری، به عنوان بهترین شروع یک سریال نمایش خانگی تا امروز یاد کرده است.

البته برخی از منتقدان هم می گویند که با دیدن یک قسمت از یک سریال نمی توان نقد درستی ارئه داد و منتظر انتشار قسمت های بعدی سریال ماند.

در مقابل برخی از منتقدان و مخاطبان معتقدند که سریال زخم کاری مهدویان بسیار ضعیف عمل کرده است. ایزد مهرآفرین، منتقد سینما و تلویزیون در این رابطه در توئیتر نوشت: زخم-کاری بیش از حد معمولی و بدون ویژگی است. از انتخاب بازیگران تا شخصیت پردازی و حتی دیالوگ نویسی بیشتر نمود یک کار تلویزیونی روتین را می دهد. این حجم از موسیقی واقعا بی ربط و اذیت کننده است. منتظر قسمت های بعدی می مانم!

بیشتر منتقدان زخم کاری می گویند که استفاده بیش از حد از موسیقی در طول قسمت اول به اثر ضربه زده است.

سریال 20 قسمتی زخم کاری، اقتباسی از یک داستان نیمه بلند تحت عنوان بیست زخم کاری نوشته محمود حسینی زاد است. رمانی که قصه آن تصویری هولناک و تکان دهنده از هم آغوشی فساد و قدرت زیرپوست ایران معاصر را تداعی می کند. روایتی که مشخصا از یک سو با کهن الگوی سقوط و تراژدی مکبث قابل مقایسه است و از سویی دیگر با قصه های جنایی و نوآر که حالا در جغرافیایی آشنا بازآفرینی شده است.

براساس اعلام فیلیمو قصه با کد هایی مشخص و ظریف سعی دارد یادآور تمام ناگفته ها و ناشنیده ها درباره فساد سازمان یافته و پنهان در سال های اخیر باشد؛ از قرارداد های غیرشفاف و پولشویی گرفته تا دست هایی که به خون آلوده شده است.

همچنین در خلاصه داستان این سریال آمده است: مالکی از مدیران شرکتی پیروز است که نعمت ریزآبادی آن را اداره می کند. ریزآبادی، مالکی را مامور می کند تا برای قرارداد مهم نفتی با نروژی ها وارد مذاکره شود. نروژی ها بعد از عقد قرارداد می خواهند مبلغ قراردادی را که چندین میلیون دلار است، به حساب شرکت واریز کنند؛ اما...

در قسمت اول وارد زندگی پر از فشار عصبی و بی خوابی مالک مالکی (جواد عزتی) می شویم. سمیرا، همسر مالک (رعنا آزادی ور) هم بیش ترین تاثیر را در تحت فشار و استرس بودن او دارد. سمیرا برادر زاده ابراهیم ریزآبادی (سیاوش طهمورث) رئیس هلدینگ ریزآبادی است که مالک در این هلدینگ یکی از مدیران میانی است و با تلاش هایش قرار داد های خوبی را برای شرکت ثبت کرده است.

سمیرا دائم به همسرش سرکوفت می زند که سود تمام کار ها و تلاش هایش نصیب حاج ابراهیم می شود و او با تمام دک و پزش یک دلال بیش نیست. سرکوفت ها و فشار های سمیرا خواب و بیداری مالک را پر از تشویش می کند.

با این حال، در جریان قرارداد بزرگی که قرار است با شرکتی نروژی بسته شود، مالک دست به کاری می زند که شروع دردسر هایی تازه و عجیب برایش می شود. مالک به جای شماره حساب شرکت شماره حساب خودش را می دهد...

جواد عزتی، رعنا آزادی ور، هانیه توسلی، سعید چنگیزیان، الهه حصاری، عباس جمشیدی فر، مهدی زمین پرداز، امیرحسین هاشمی، کاظم هژیر آزاد، منوچهر علیپور، مه لقا باقری، مائده طهماسبی، سیاوش طهمورث، مرتضی امینی تبار، سارا حاتمی، نیوشا علی پور و مه یاس پازوکی ترکیب اصلی بازیگران سریال 20 قسمتی زخم کاری را شکل می دهند.

منبع: فرادید
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1806

به "واکنش ها به سریال زخم کاری اثر محمدحسین مهدویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ها به سریال زخم کاری اثر محمدحسین مهدویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید