پنجمین اجلاس رؤسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه برگزار می گردد

به گزارش دانشنامه آریایی، پنجمین اجلاس رؤسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه، هفدهم تیر ماه 1399 با هدف گسترش و تعمیق روابط علمی و دانشگاهی دو کشور برگزار می گردد.

پنجمین اجلاس رؤسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه برگزار می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مشاوره تحصیلی انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، پنجمین اجلاس رؤسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه با حضور رؤسای دانشگاه های ایران و روسیه، بعضی مقامات سیاسی و مسئولان علمی و فرهنگی دو کشور به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

از سال 1394 تا به امروز چهار اجلاس موفقیت آمیز مشترک با حضور رؤسا و هیأت های دانشگاهی ایران و روسیه به صورت دوره ای در دانشگاه تهران و دانشگاه دولتی مسکو برگزار شده است که انعقاد تفاهم نامه ای تحت عنوان تأسیس اتحادیه دانشگاه های ایران و روسیه، ایجاد دبیرخانه دائمی اتحادیه دانشگاه های ایران و روسیه مستقر در دو دانشگاه تهران و دانشگاه دولتی مسکو، استفاده از توانمندی های دو طرف جهت توسعه علم و فناوری و مشارکت در تأمین نیازها و یافتن راهکار برای چالش ها در دو کشور روسیه و ایران با استفاده از توسعه شبکه بین دانشگاهی و اتصال آن به حوزه های فناوری را می توان از جمله دستاوردهای این اجلاس ها برشمرد.

هم چنین امضا و انتشار چهار بیانیه مشترک با تأکید بر توسعه و تعمیق روابط دانشگاهی میان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه و اراده دو طرف بر ادامه برگزاری اجلاس های مشترک به صورت دوره ای در دو کشور، انعقاد د ه ها سند همکاری میان دانشگاه های روسیه و دانشگاه های عظیم ایران در زمینه انجام و برگزاری دوره های مشترک آموزشی، کارگاه های آموزشی، طرح های مشترک پژوهشی، تبادل دانشجو، تبادل استاد، چاپ کتاب مشترک، همکاری در حوزه هایی چون مهندسی هوا فضا، علوم ریاضی، علوم پزشکی و علوم زیستی، آزمایشگاهی، آموزش زبان فارسی و زبان روسی و مطالعات ایرا ن شناسی و روسیه شناسی، علوم ریاضی و.... از دیگر موضوعات و موارد مطروحه و صورت گرفته در حاشیه چهار اجلاس پیشین رؤسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه بوده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1227

به "پنجمین اجلاس رؤسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجمین اجلاس رؤسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید