کاشت ابرو چیست و چگونه انجام می گردد؟

به گزارش دانشنامه آریایی، کاشت ابرو به عمل جراحی زیبایی گفته می گردد که در طی آن برای فردی که فاقد ابروست با استفاده از موهای طبیعی سر، در ناحیه ابرو مو کاشته می گردد.

کاشت ابرو چیست و چگونه انجام می گردد؟

کاشت ابرو نوعی کاشت موی کوچک است که افرادی که به علل مختلف ابروهای خود را از دست داده اند یا ابروهای بسیار نازک و کم پشت دارند از این عمل جراحی استفاده می نمایند تا این زیبایی از دست رفته خود را جبران نمایند. این روش، مشابه روش های کاشت مو است و هزینه این جراحی با توجه به فرد و میزان ریزش موی او متغیر است.

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

تمام افرادی که فاقد ابرو هستند یا ابروهای بسیار نازک و کم پشت دارند می توانند عمل کاشتن ابرو را انجام دهند. در این عمل زیبایی از فولیکول های سر برای کاشت ابرو استفاده می گردد و از این جهت کسانی که موی سر صاف تا کمی حالت دار دارند، بهترین انتخاب ها برای این جراحی هستند چرا که موهای مجعد و خیلی حالت دار برای این عمل مناسب نیست.

علل از بین رفتن ابروها

کندن عصبی ابروها (تریکوتیلومانیا)، کم کاری تیرویید، کم پشتی ژنتیکی، کندن اختیاری ابروها به منظور نازک کردن پهنای ابرو، تاتوی ابرو که در جامعه ما رواج زیادی پیدا نموده و ضربه (ضربه حتی می تواند باعث کاهش رنگدانه ابروها گردد و به این طریق نمای ظاهری ابروها را کمرنگ تر کند) از جمله مهمترین عوامل از دست رفتن دایمی ابروها هستند و باعث می شوند بعضی از افراد برای جبران آن به این جراحی زیبایی روی آورند.

عوارض کاشت ابرو چیست؟

 • جراحی کاشت ابروی طبیعی عوارض جانبی کمی دارد و بعد از جراحی کاشتن ابرو احتیاجی به اقامت طولانی مدت در بیمارستان نیست.
 • پس از این عمل جراحی کمی خونریزی ایجاد می گردد و شاهد دلمه بستن زخم خواهید بود.
 • پس از جراحی ناحیه شاید کبود گردد، ورم کند یا ملتهب گردد. ورم دور چشم به سرعت، اغلب در عرض یک شب، ناپدید می گردد.
 • ناحیه کاشت دچار خارش می گردد که تنها یک یا دو روز طول می کشد، خارش را می توان با پماد رفع کرد. پماد باید در طول روز و شب بر روی ناحیه کاشت ابرو مالیده گردد تا از خراش تصادفی جلوگیری کند.
 • در صورتی که ناحیه ابرو بیش از دو روز خارش داشت، شاید به دلیل عفونت است که باید سریعا درمان گردد.
 • از آنجا که مو در سه مرحله رشد می نماید، اگر پس از کاشت موی ابرو شاهد ریزش مو بودید نگران نباشید، طبیعی است.

فرایند کاشت ابرو به چه شکل است؟

 • در طول فرایند کاشت ابرو، بیحسی موضعی انجام می گردد تا بیمار در طول جراحی احساس درد نکند. پس از عمل احتیاجی نیست که بیمار در مراکز درمانی (کلینیک زیبایی) بستری گردد و می تواند برای دوره بهبودی به خانه برود.
 • جراح باید برای بدست آوردن نتایج بهینه بیشترین دقت را به خرج دهد چرا که این عمل فرآیند بسیار ظریفی دارد و احتیاجمند قرار دادن موها در برش های بسیار ریز (نیم میلی متری) است که دقیقا در جهت مناسب زاویه بندی شده اند و به گونه ای قرار می گیرند که شبیه رشد طبیعی ابرو باشند. استفاده از گرافت هایی که خیلی ریز تقسیم بندی شده اند باعث می گردد که قرارگیری با کوچکترین برش های احتمالی امکان پذیر باشد تا کمترین جای زخم و آسیب دیدگی به موهای قبلی وارد گردد.
 • هر ابرو عموما بین 250 تا 400 مو احتیاج دارد تا ظاهری سالم و طبیعی داشته باشد. تعداد واقعی موهای ابرو به اندازه و ظاهر ابروی کنونی و همچنین نتایج مورد نظر بستگی دارد. هر تار مو باید دقیقا در جای مناسب قرار داده گردد و مطابق جهت موهای دیگر ابرو و هم سطح پوست قرار گیرد. موها همچنین باید در فاصله نزدیکی نسبت به یکدیگر قرار داشته باشند تا ابرو کامل و صاف به نظر برسد.
 • فولیکول های مو اهدا نماینده با استفاده سوزن های بسیار ریز جدا می شوند که تضمین نماینده این مساله است که بر روی سر یا در ابروی پیوند داده شده هیچ جای زخمی ایجاد نگردد.
 • برای بدست آوردن نتایج بهینه، موهای برداشت شده در ابتدا یکی یکی و گاهی اوقات دو تا دوتا پیوند زده می گردد که شیوه طبیعی رشد ابروها است. از آنجا که از نواحی پوست سر (یک ناحیه معمولی برای برداشت مو پشت گوش ها است) به ابرو پیوند زده می گردد، موی ابرو به صورت دایمی رشد می نماید و عموما باید ماهی یک بار کوتاه شوند.
 • نتایح کاشت موی ابرو دایمی هستند و خیلی سریع به تفاوت ایجاد شده پی خواهید برد و پس از چند ماه نتیجه کامل به دست می آید. البته رشد مو در افراد مختلف متفاوت است و با تداوم رشد موی کاشت شده، همانند ناحیه اهدا نماینده اولیه، باید موها را مرتب کنید تا ظاهری مناسب داشته باشید.

گردآوری: مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1357

به "کاشت ابرو چیست و چگونه انجام می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشت ابرو چیست و چگونه انجام می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید