گله یک بانوی فوتبالیست از تبعیض در ورزش خوزستان

به گزارش دانشنامه آریایی، بانوی فوتبالیست خوزستانی با انتقاد از مدیران باشگاه های این استان می گوید که آن ها توجهی به تیم داری در حوزه زنان ندارند.

گله یک بانوی فوتبالیست از تبعیض در ورزش خوزستان

نسترن رجائی در گفت وگو با خبرنگاران، با گله مندی از عدم همکاری مسئولان استان خوزستان بابت حمایت از فوتبال بانوان برای حضور در فصل جدید لیگ برتر، اظهار کرد: با توجه به سیاست های مدیران باشگاه استقلال خوزستان و این که می دانستیم این باشگاه با کمبود بودجه روبرو شده است، برای مان قابل پیش بینی بود که این تیم سال جاری بعد از دو سال حضور متوالی در لیگ برتر فوتبال بانوان در این رقابت ها شرکت نکند. حتی استاندار نیز به باشگاه استقلال خوزستان برای تیم داری مجدد در لیگ برتر بانوان نامه ای ارسال کرد ولی متاسفانه حرف او هم خریدار نداشت.

وی با اشاره به اقداماتی که خود و دیگر هم تیمی هایش برای متقاعد کردن مسوولان استان جهت تیم داری در لیگ برتر فوتبال بانوان داشته اند، گفت: در این مدت که متوجه شدیم باشگاه استقلال خوزستان با توجه به مسائلی که دارد، قصد حضور در لیگ برتر را ندارد، برای حضور تیمی دیگر در این رقابت ها با استاندار خوزستان، اداره کل ورزش و جوانان استان، شرکت فولاد و منطقه آزاد اروند صحبت کردیم. ضمن این که چندین ملاقات هم با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر و مشاور امور بانوان در استانداری داشتیم ولی متاسفانه جوابی دریافت نکردیم. همچنین ما انتظار داشتیم که مدیرکل ورزش وجوانان خوزستان از ما حمایت کند ولی او و همچنین معاون وی در بخش بانوان، نسبت به این موضوع بی توجه بودند و حمایتی نداشتند.

این بازیکن تیم فوتبال بانوان استقلال خوزستان اضافه نمود: خوزستان در حال حاضر چهار سهمیه در لیگ برتر فوتبال آقایان دارد و هر جا می رویم پُز آن را می دهیم ولی چه فایده که خوزستان نمی تواند یک تیم بانوان که مبلغ تیم داری در این بخش در مقابل هزینه هایی که برای فوتبال آقایان می گردد، بسیار ناچیز است، داشته باشد. هیات فوتبال خوزستان هم که اصلا مسئولیتی در قبال بانوان ندارد و احساس می کنم خوزستان اصلا هیات فوتبالی ندارد.

وی ادامه داد: در استان هایی مثل بوشهر و شیراز وقتی اسپانسری پیدا نمی گردد، هیات فوتبال این استان ها معتقد است که حیف است این سهمیه از استان شان خارج گردد و کوشش می نمایند که سهمیه حفظ گردد ولی در خوزستانی که مدعی فوتبال است، هیات فوتبال آن کاری انجام نمی دهد و بعد چنان از دعوت خوزستانی ها به اردوهای تیم ملی بانوان می گوید که انگار خودش باعث پرورش این بازیکنان بوده است، در حالی که هیچ کدام از این بازیکنان در فوتبال خوزستان بازی نکرده اند و با حضور در فوتبال شهرهای دیگر به اردوهای تیم ملی رسیده اند و اگر این جا بودند، به دلیل عدم توجه مسئولان به جایی نمی رسیدند. من به همراه یکی دو بازیکن دیگر تیم به نمایندگی از بازیکنان برای متقاعد کردن مسئولان برای حمایت از فوتبال بانوان و داشتن تیمی در لیگ برتر، به ملاقات آن ها می رفتیم یا با آن ها تماس می گرفتم ولی عده ای از آن ها حتی حاضر نبودند جواب تماس ما را بدهند و نمی دانم چه کسی در این استان باید جوابگوی ما دختران باشد.

رجائی اضافه نمود: شرکت فولاد خوزستان بسیار ثروتمند است و حتی در رده سنی نونهالان نیز در لیگ برتر کشور تیم دارد. مسئولان این باشگاه برای یک پسر بچه 10 ساله ارزش قائل هستند ولی برای یک دختر 20 ساله ارزشی قائل نیستند. شرکت فولاد خوزستان و منطقه آزاد اروند اگر همین الان هم اقدام کند، می توانند برای حضور در لیگ برتر فوتبال بانوان اعلام آمادگی نمایند. مگر هزینه یک تیم در فوتبال بانوان چقدر می گردد؟ سال گذشته تیم استقلال خوزستان را با هزار سختی و مشکل در لیگ نگه داشتیم که جا دارد در همین جا از آقای شولی مدیرعامل سابق باشگاه استقلال خوزستان بابت حمایت ها و نگاه خوبش به فوتبال بانوان قدردانی کنم. همچنین از زحمات کسری غفوری، مدیرعامل فعلی شرکت گروه ملی هم تشکر می کنم اما باید بگویم آقای سلطانی فر مدیرعامل استقلال خوزستان که البته مدتی پیش از سمت خود استعفا داد، اصلا اعتقاد و نگاه خوبی به فوتبال بانوان نداشت و سال گذشته برای اعزام به مسابقات به او التماس می کردیم و اقدامات او در واقع توهین به تفکرات بانوان بود ولی تمام این مسائل را به جان می خریدیم زیرا می خواستیم این سهمیه برای استان خوزستان حفظ گردد اما بعد خیلی راحت تر از آن چه که فکرش را کنید، همین مسئولان نامه عدم حضور در لیگ برتر فوتبال بانوان را به سازمان لیگ تحویل دادند.

او اضافه نمود: برای استانی که این همه منابع مالی دارد، زشت است که نتواند از یک تیم بانوان برای حضور در لیگ برتر کشور حمایت کند. در استان خوزستان، منابع و نیروی انسانی داریم ولی مدیر کاربلد نداریم و مشکل ما همین است، حتی دوستان مان در تیم های دیگر می گویند که متعجب هستیم چطور خوزستان با این همه سرمایه نمی تواند یک تیم در لیگ برتر فوتبال بانوان داشته باشد. قرار بود یک روز آقای کشانی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان را ملاقات کنیم و در حالی که در محل حاضر شده بودیم ولی او ارزشی برای یک خانم قائل نشد و حتی به ما نگاه هم نکرد و جواب سلام من را هم نداد که همان جا فقط اشک ریختم. ما حتی به آقای رضایی، مدیرعامل فولاد نیز برآورد هزینه حضور یک تیم در لیگ برتر فوتبال بانوان را تحویل دادیم ولی بهانه همیشگی مدیرعاملان باشگاه فولاد و حرف مشترک تمام آن ها این است که این موضوع باید در جلسه هیات مدیره مطرح گردد اما ما خوب می دانیم که حتی مطرح هم نمی گردد.

این بازیکن فوتبال بانوان در انتها اضافه نمود: یعنی هیات فوتبال خوزستان اکنون هیچ بودجه ای ندارد که بتواند از ما حمایت کند؟ این عصر، عصر پنهان کاری نیست و نمی توانند بگویند که بودجه نیست. ما خوب می دانیم که هیات فوتبال استان، شرکت فولاد و منطقه آزاد اروند از بودجه خوبی برخوردار هستند. بازهم تاکید می کنم که ما اطلاع داریم گروه ملی بودجه لازم را برای حضور یک تیم در لیگ برتر فوتبال بانوان ندارد. من برای تیم آقایان باشکاه استقلال خوزستان در لیگ برتر آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم آقای داریوش یزدی این تیم را به جایگاهی که حق آن است، برساند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 116

به "گله یک بانوی فوتبالیست از تبعیض در ورزش خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گله یک بانوی فوتبالیست از تبعیض در ورزش خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید