5 کار ساده ای که ملکه انگلستان هرگز انجام نداده است

به گزارش دانشنامه آریایی، ملکه نود و سه ساله انگلیس که طولانی ترین دوره سلطنت در تاریخ این کشور را داشته کار های ساده و عادی را هرگز در زندگی اش آن ها را تجربه نکرده است.

5 کار ساده ای که ملکه انگلستان هرگز انجام نداده است

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش ، ملکه انگلیس تا به حال با دوازده رئیس جمهور آمریکا ملاقات ، بار ها به دور جهان سفر نموده و به خاطر مقام سلطنتی اش از بهترین امکانات و خاص ترین مزایا برخوردار بوده، با این حال، کار های ساده و عادی هست که هرگز در زندگی اش آن ها انجام نداده است. در ادامه با این موارد آشنا خواهیم شد.

1- هرگز رأی نداده

از نظر قانونی، ملکه اجازه رأی دادن دارد. اما طبق پروتکل دربار بریتانیا، ملکه الیزابت دوم باید در مسائل سیاسی بی طرف باقی بماند و نمی تواند رأی دهد یا در انتخاب شرکت کند. گرچه این قوانین در خصوص دیگر اعضای خاندان سلطنتی آنقدر ها سختگیرانه نیست. یکی از سخنگو های کاخ باکینگهام یک بار در مصاحبه ای با وبسایت Newsweek اظهار کرد که افراد نزدیک به ملکه در خاندان سلطنتی طبق عرف از حق خود برای رأی دادن استفاده نمی نمایند که این مسأله شامل پرنس چارلز، پسران او و دیگر افراد خاندان می گردد، یعنی به احتمال زیاد ملکه الیزابت دوم حتی زمانی که هنوز به سلطنت نرسیده و یک پرنسس بود هم هرگز در هیچ انتخاباتی رأی نداده بود.

2- هرگز به مدرسه نرفته

ملکه الیزابت دوم گرچه هرگز در یک کلاس درس واقعی حضور نداشته، اما تحصیلات بالایی دارد. او و خواهرش، پرنسس مارگارت، به طور خصوصی توسط بهترین معلم های سرخانه ای در بریتانیا آموزش دیدند که خاندان سلطنتی قادر به استخدام شان بودند. الیزابت دوم حتی درس تاریخ مشروطیت و حقوق خوانده تا خود را برای نقش ملکه که در آینده برعهده اش گذاشته می شد آماده کند.

3- هرگز حسابی در شبکه های اجتماعی نداشته

بیشتر اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا حساب شخصی ای در شبکه های اجتماعی دارند (جز پرنس اندرو، پسر ملکه و دخترش پرنسس اوژنی که حساب شخصی خودشان را در اینستاگرام دارند). اما ممکن است دلیل آن این باشد که کاخ کنزیگتون یک حساب کاربری در توئیتر دارد که اخبار و تصاویر مربوط به آن ها را منتشر می نماید.

4- هرگز امتحان رانندگی نداده

از آنجایی که در بریتانیا گواهینامه های رانندگی به نام ملکه صادر می شوند، او می تواند در هر زمان و مکانی که مایل باشد بدون داشتن گواهینامه رانندگی کند. ملکه حتی زمانی که به سلطنت نرسیده و پرنسس بود هم نیازی به گذراندن امتحان رانندگی نداشت، چون اعضای خاندان سلطنتی با راننده مخصوص خود از جایی به جایی دیگر برده می شوند. با این حال، الیزابت دوم در جریان جنگ جهانی دوم رانندگی را یاد گرفت. او در دوران جنگ راننده کامیون یاری های اولیه بود. مقام سلطنتی ملکه امکان دریافت امتحان رانندگی را هم از او سلب می نماید.

5- هرگز یک کار تمام وقت نداشته

ملکه بریتانیا هرگز در زندگی اش مجبور نبوده یک شغل تمام وقت داشته باشد. گرچه ملکه بودن خود یک شغل شبانه روی محسوب می گردد، اما شکی نیست که مزایای این شغل ارزشش را داشته. طبق تخمین های وبسایت فوربس در سال 2016، ثروت خالص الیزابت دوم حدود 530 میلیون دلار است.

منبع: روزیاتو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 407

به "5 کار ساده ای که ملکه انگلستان هرگز انجام نداده است" امتیاز دهید

2 کاربر به "5 کار ساده ای که ملکه انگلستان هرگز انجام نداده است" امتیاز داده اند | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 کار ساده ای که ملکه انگلستان هرگز انجام نداده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید