آخرین جزییات از عرضه صندوق دارا سوم

به گزارش دانشنامه آریایی، خبرنگاران : معاون امور بیمه و بانک وزارت امور اقتصادی و دارایی ارائه صندوق دارا سوم را منوط به ثبت نزد شرکت ها و نیز اوضاع مناسب بازار بورس دانست.

آخرین جزییات از عرضه صندوق دارا سوم

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، عباس معمارنژاد، در پاسخ به این پرسش که چه زمانی صندوق داراسوم در بورس عرضه می شود، گفت: صندوق داراسوم که مرکب از باقیمانده سهام دولت در سه بانک صادرات، ملت و تجارت است، آماده شده و هر وقت که کارهای ثبتی آن انجام شود و شرایط بازار بورس برای عرضه واحدهای سرمایه گذاری مناسب باشد، تا سقف 5 میلیون تومان برای هر کدملی ارائه می شود.

وی اضافه نمود: واحدهای صندوق سرمایه گذاری داراسوم برای هر کدملی تا سقف 5 میلیون تومان و با تخفیف جدید 20 درصد ارائه می شود، یعنی اگر فردی قبلا از تخفیف استفاده کرده باشد، در صندوق داراسوم هم تا سقف 5 میلیون تومان با تخفیف 20 درصدی می تواند واحدهای سرمایه گذاری را خریداری کند.

معاون امور بیمه و بانک وزارت امور اقتصادی و دارایی در مورد ارزش صندوق داراسوم گفت: ارزش این صندوق به قیمت های امروز بورس ، حدود 21 هزار میلیارد تومان است که قرار است این سهام به مردم عرضه شود.

وی در مورد اینکه چگونه می توان واحدهای صندوق داراسوم را خریداری کرد، گفت: مانند دارایکم و دارادوم از طریق بانک و یا کسانی که کد بورسی دارند از طریق پنل معاملاتی کارگزاران بورس تا سقف 5میلیون تومان قابل خریداری است.

معمارنژاد گفت: در حال حاضر مجوزهای بورس برای تشکیل داراسوم گرفته شده است و الان دنبال ثبت این صندوق نزد شرکت ثبت هستیم و برای صندوق مدیر شرکت تأمین سرمایه ملت مشخص شده است.

وی در مورد اینکه چه زمانی داراسوم ارائه می شود، گفت: بستگی به شرایط بازار دارد و همچنین قبل از آن باید این شرکت در نزد ثبت شرکت ها به ثبت برسد.

سهام باقیمانده دولت در سه بانک صادرات، ملت و تجارت قرار است به عنوان صندوق قابل معامله بورسی یا همان ETF به نام داراسوم ارائه شود و طبق اطلاعات به دست آمده، سهام دولت در بانک صادرات 8.72 درصد در بانک ملت 11.6 درصد و در بانک تجارت 10.15 درصد باقی مانده است که قرار است، این سهام در قالب واحدهای داراسوم به هر شخص حقیقی ایرانی تا 5 میلیون تومان با 20 درصد تخفیف ارائه شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1473

به "آخرین جزییات از عرضه صندوق دارا سوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین جزییات از عرضه صندوق دارا سوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید