شروع برداشت خیار و گوجه در مزارع کشاورزی ورامین

به گزارش دانشنامه آریایی، سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت: برداشت محصولات سبزی و صیفی شامل خیار، گوجه، فلفل و بادمجان از اراضی کشاورزی و گلخانه های ورامین شروع شد.

شروع برداشت خیار و گوجه در مزارع کشاورزی ورامین

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، محسن بنائیان پنج شنبه 22 خرداد گفت: در سال زراعی جاری 55 هکتار از اراضی کشاورزی ورامین زیر کشت گوجه فرنگی رفته که از این مقدار، 54 هکتار در فضای باز و یک هکتار در گلخانه کشت شده است.

وی اضافه نمود: عملکرد برداشت گوجه فرنگی در فضای باز 50 تن در هکتار و در گلخانه 180 تن از هر هکتار است و پیش بینی می گردد بیش از 2 هزار و 880 تن محصول از مزارع گوجه فرنگی ورامین برداشت گردد.

بنائیان اظهار کرد: سال جاری 494 هکتار از گلخانه های ورامین زیر کشت خیار رفته که از این میزان، 400 هکتار گلخانه فلزی و 94 هکتار گلخانه چوبی است.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت: عملکرد محصول خیار در گلخانه فلزی 300 تن در هکتار و عملکرد این محصول در گلخانه چوبی 200 تن در هر هکتار است که پیش بینی می گردد از کل سطح زیرکشت خیار ورامین، 13 هزار و 880 تن محصول برداشت گردد.

وی اضافه نمود: سال جاری چهار هکتار از اراضی کشاورزی ورامین با عملکرد 200 تن زیر کشت فلفل، 2 هکتار با عملکرد 180 تن زیر کشت بادمجان و 12 هکتار با عملکرد 60 تن در هر هکتار زیر کشت توت فرهنگی رفته است.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان ورامین اظهار کرد: در سال زراعی جاری بیش از هفت هکتار از اراضی گلخانه ای ورامین زیر کشت انواع گل از جمله رز و آنتوریوم رفته است و پیش بینی می گردد بیش از 10 میلیون و 700 هزار عدد گل شاخه بریده از این مزارع برداشت گردد.

ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است، این شهرستان بیش از 80 هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که به دلیل محدودیت منابع آبی، تنها 38 هزار هکتار آن زیر کشت انواع محصولات زراعی و باغی می رود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1194

به "شروع برداشت خیار و گوجه در مزارع کشاورزی ورامین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع برداشت خیار و گوجه در مزارع کشاورزی ورامین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید