شروع تحرکات نظامی کره شمالی در مرز با سئول

به گزارش دانشنامه آریایی، تحرکات نظامی کره شمالی در مرز این کشور با همسایه جنوبی افزایش یافته و نگرانی ها از احتمال درگیری نظامی میان دو کره را تشدید نموده است.

شروع تحرکات نظامی کره شمالی در مرز با سئول

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از یونهاپ، کره شمالی درحال اعزام گروه های کوچک سربازان خود به پست های مرزی این کشور با کره جنوبی به منظور پاکسازی و بازسازی جاده ها است.

یک مقام دولتی درحالی این خبر را اعلام نمود که نگرانی ها درباره درگیری نظامی میان دو کره تشدید شده است.

کره شمالی سربازان خود را درقالب گروه های پنج نفره به منطقه غیرنظامی شده مرزی اعزام نموده اما سئول این اقدام را به معنی افزایش احتمال درگیری نظامی میان دو طرف ارزیابی نمی کند.

یک منبع خبری که نخواست نامش فاش گردد دراین باره گفت: مسلما پستهای نگهبانی تاسیساتی برای کاربردهای نظامی هستند. از این رو چنین تحرکات نظامی طبیعی هستند. اما درهر حال ما به دقت آنها را زیر نظر داریم.

تنش ها اخیرا در روابط دو کره افزایش قابل توجهی یافته است. دفتر مشترک ارتباطی شمال و جنوب در شهر که سون دقیقا در مرکز شبه جزیره و پایتخت قدیمی شبه جزیره کره صبح امروز سه شنبه توسط کره شمالی منفجر شد. این اقدام در پی ارسال بالن های اهانت آمیز توسط چند فراری افراطی کره شمالی انجام گرفت.

دفتر مشترک ارتباطی در 27 آوریل 2018 در پی توافق سران دو کره تاسیس شد. در این دفتر از سال 2018 بین 15 تا 20 نفر نماینده از طرف شمال و جنوب به طور مداوم حضور داشتند که نمایندگان کره جنوبی در طبقه دوم و نمایندگان کره شمالی در طبقه چهارم مستقر بودند.

ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی چهارشنبه طی بیانیه ای اعلام نمود سئول پست نگبهانی را در منطقه مرزی احیا خواهد نمود و تمرینان نظامی همیشگی را در این منطقه از سرخواهد گرفت .

روزنامه رسمی کره شمالی روز پنجشنبه نوشت: این تنها آغاز بود. این انفجار، صدای عدالت بود که ادامه خواهد یافت و می تواند فراتر از تصور کسانی برود که شلوغ می نمایند .

روزنامه دولتی کره شمالی در ادامه تاکید نموده است: صبر نظامی ما در حال اتمام است. اعلام ارتش که در حال آنالیز جزئیات اقدام نظامی است باید جدی گرفته گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1202

به "شروع تحرکات نظامی کره شمالی در مرز با سئول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع تحرکات نظامی کره شمالی در مرز با سئول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید