اون آمریکا را به استفاده از سلاح هسته ای تهدید کرد

به گزارش دانشنامه آریایی، ایسنا نوشت: کره شمالی، آمریکا را به یک حمله با سلاح هسته ای تهدید و تاکید کرد، این کار تنها راه باقی مانده برای مقابله با تهدیدهای دولت دونالد ترامپ است.

اون آمریکا را به استفاده از سلاح هسته ای تهدید کرد

پایگاه یواس نیوز، خبرگزاری رسمی کره شمالی در مطلبی که در خصوص دورنمای صلح در شبه جزیره کره منتشر ساخت، نوشت: به هدف از بین بردن تهدیدهای هسته ای آمریکا، دولت جمهوری دموکراتیک خلق کره همه تلاشهای ممکن را چه از طریق مصاحبه و چه از طریق توسل به قوانین بین المللی به خرج داد اما همه این تلاشها بی فایده بودند. تنها گزینه ممکن اکنون سلاح هسته ای در برابر سلاح هسته ای است.

این خبرگزاری در حالی این مطلب را با لحنی تند کار کرد که در هفته های اخیر فرایند پایدار تشدید تحریک ها از جانب کره شمالی به ویژه با منفجر ساختن دفتر ارتباطی ویژه دو کره از سوی این کشور ادامه یافته است. تحلیلگران این اقدام را تلاشی از جانب کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به هدف تاکید مجدد بر کنترلش بر امور بعد از دوران غیبت پرمناقشه اش از انظار عمومی می دانند.

مقاله اخیر خبرگزاری رسمی کره شمالی به تاریخچه شکایتهای این کشور از آمریکا، کره جنوبی و همپیمانانش پرداخته و یک روز بعد از آنکه این کشورها بیانیه هایی را در خصوص هفتادمین سالگرد آغاز جنگ تاریخی شبه جزیره کره صادر کردند مقاله را منتشر کرده است.

اما این مطلب در عین حال توجهی ویژه را معطوف به دولت ترامپ که با برگزاری نشست هایی با رهبر کره شمالی کرده که انتظارات را در خصوص وقوع یک تحول در قبال این کشور بالا برد.

در ادامه مقاله مذکور آمده است: هیچ کشور دیگری در زمین به اندازه کره شمالی برای این مدت طولانی از تهدیدهای هسته ای مستقیما رنج نبرده است. برای مردم ما تهدید هسته ای ابدا یک مفهوم انتزاعی نیست بلکه یک تجربه ملموس و عملی است.

311312

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1241

به "اون آمریکا را به استفاده از سلاح هسته ای تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اون آمریکا را به استفاده از سلاح هسته ای تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید