کره شمالی به تماس های پشت پرده دولت بایدن پاسخی نمی دهد

به گزارش دانشنامه آریایی، یک مقام ارشد دولت بایدن شنبه تاکید نمود، کره شمالی به تماس دیپلماتیک پشت پرده ای که از اواسط فوریه از سوی دولت جدید واشنگتن به ویژه با هیات پیونگ یانگ در سازمان ملل شروع شده، پاسخی نمی دهد.

کره شمالی به تماس های پشت پرده دولت بایدن پاسخی نمی دهد

به نقل از خبرگزاری رویترز، افشای تماس های آمریکا که تا به امروز ناموفق مانده و قبلا هم گزارش نشده بود، سوالاتی را درباره نحوه برخورد دولت بایدن با تنش های روزافزون با پیونگ یانگ بر سر تسلیحات هسته ای و برنامه موشک های بالستیک آن ایجاد می نماید.

این تحولات همچنین ابعاد جدیدی به سفر وزیر دفاع و وزیر خارجه آمریکا به کره جنوبی و ژاپن در روزهای آینده می دهند؛ جایی که نگرانی ها بر سر زرادخانه هسته ای کره شمالی احتمالا در صدر دستورکار باشد.

این مقام ارشد دولت بایدن که خواست نامش فاش نگردد، جزئیات جدیدی در رابطه با این فشار دیپلماتیک ارائه کرد. اما او گفت که کوشش هایی برای دسترسی به دولت کره شمالی به وسیله چندین کانال از اواسط فوریه از جمله در نیویورک بوده است.

او اضافه نمود: تا به امروز، ما هیچ پاسخی از جانب پیونگ یانگ دریافت نکرده ایم.

هیات کره شمالی در سازمان ملل به درخواست برای اظهارنظر پاسخی نداد.

دولت بایدن فعلا در توصیف علنی رویکرد اصلی خودش در قبال کره شمالی احتیاط به خرج داده و تاکید دارد که یک آنالیز سیاستگذاری جامع در دستورکار است، به ویژه بعد از تعامل بی سابقه دونالد ترامپ با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی که حاصلی نداشت. کوشش های ترامپ نتوانست کره شمالی را برای تسلیم تسلیحات هسته ای خود متقاعد کند.

این مقام دولت بایدن به رویترز گفت، به نظر می رسد بیش از یک سال است که هیچ گفت وگوی فعالی میان ایالات متحده و کره شمالی وجود نداشته است، به ویژه در سرانجام دولت ترامپ و آن هم با وجود چندین بار کوشش در آن دوره از سوی ایالات متحده.

این مقام آمریکایی درباره اینکه سکوت پیونگ یانگ چگونه می تواند بر سیاستگذاری دولت بایدن در قبال کره شمالی تاثیر بگذارد، اظهارنظری نکرد. انتظار می رود سیاست آمریکا ظرف هفته های آینده معین گردد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1658

به "کره شمالی به تماس های پشت پرده دولت بایدن پاسخی نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی به تماس های پشت پرده دولت بایدن پاسخی نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید