هم نوایی کانادا با آمریکا در قبال آزمایش موشکی کره شمالی

به گزارش دانشنامه آریایی، خبرگزاری تنسیم: وزیر امور خارجه کانادا در ادامه هم نوایی با آمریکا، آزمایش های موشکی کره شمالی را تحریک کننده و آن را تهدیدی برای امنیت و صلح منطقه خواند.

هم نوایی کانادا با آمریکا در قبال آزمایش موشکی کره شمالی

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش خبرگزاری تنسیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزیر خارجه کانادا با هشدار به کره شمالی خواستار عدم انجام آزمایش موشکی این کشور شد.

بر اساس این گزارش، جان برد، وزیر خارجه کانادا با تحریک آمیز خواندن آن برای امنیت و صلح منطقه نسبت به انجام آن به پیونگ یانگ هشدار داد.

جان برد این سخنان را در آستانه دیدار کیم هوانگ سیک، نخست وزیر کره جنوبی از اوتاوا که قرار است طی این هفته صورت پذیرد بیان نمود.

وزیر خارجه کره جنوبی قرار است طی سفر به کانادا با استفان هارپر همتای کانادایی خود در باره امور تجاری و امنیتی به بحث و مصاحبه بپردازد.

وزیر خارجه کانادا درباره آزمایش های موشکی آینده کره شمالی گفت: ما به شدت نگران تصمیم کره شمالی در زمینه آزمایش یک موشک قاره پیما هستیم. کانادا به شدت نسبت به این اقدام تحریک کننده که آشکارا نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد و تهدیدی علیه صلح و امنیت منطقه می باشد به کره شمالی هشدار می دهد.

این گزارش حاکیست، پیونک یانگ روز شنبه هفته جاری از قصد خود در پرتاب یک موشک برد بلند در ماه جاری و در روزهای 10 تا 22 دسامبر اطلاع داد.

آمریکا و متحدین آسیایی این کشور منجمله ژاپن و کره جنوبی با تقبیح این عمل، آن را ناقض قطعنامه های سازمان ملل نامیدند.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 283

به "هم نوایی کانادا با آمریکا در قبال آزمایش موشکی کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هم نوایی کانادا با آمریکا در قبال آزمایش موشکی کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید