آمادگی ایران برای انتقال تجارب صنایع دستی به عمان

به گزارش دانشنامه آریایی، دکتر مونسان در سومین روز سفر به عمان با رئیس سازمان صنایع دستی این کشور دیدار کرد.

آمادگی ایران برای انتقال تجارب صنایع دستی به عمان

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید.

به گزارش خبرنگار میراث آریا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشورمان امروز یکم آبان 1398 در دیدار با عایشه بنت خلفان السیابیه رئیس سازمان صنایع دستی عمان با اشاره به روابط خوب و دیرینه دو دولت و ملت ایران و عمان اظهار کرد: رهبران دو کشور مایل به تعمیق هر چه بیشتر این روابط هستند. اکنون روابط خوبی در حوزه های گردشگری و صنایع دستی میان دو کشور وجود دارد و امیدوارم این سفر موجب گسترش بیشتر این مراودات باشد.

مونسان اضافه کرد: در ایران حدود 300 رشته صنایع دستی داریم که شما از بخش زیادی از آن آگاه هستید و ما آمادگی کامل برای انتقال تجارب متقابل داریم. همچنین برای آموزش صنایع دستی گروه های مورد احتیاج شما را در ایران داریم.

او با تاکید بر اینکه یکی از مواردی که گردشگری را افزایش می دهد، رونق صنایع دستی است، ادامه داد: ایران آمادگی برپایی نمایشگاه های خوبی در عمان به ویژه در ایام جشن پادشاهی و ملی را دارد. اکنون نمایشگاه کوچکی از شهر شیراز در هتل بستان مسقط برپاست که امیدوارم از آن بازدید کنید.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران در سرانجام سخنان خود با دعوت از رئیس سازمان صنایع دستی عمان برای شرکت در نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران یادآور شد: سال گذشته، ایران رتبه اول ثبت شهرهای جهانی صنایع دستی را به خود اختصاص داد. چند ماه دیگر هم نمایشگاه بین المللی گردشگری را در ایران خواهیم داشت که بخشی از آن به صنایع دستی اختصاص دارد. از شما برای بازدید و شرکت در بخش صنایع دستی این نمایشگاه دعوت می کنم. در این نمایشگاه وزیر گردشگری عمان نیز حضور خواهد یافت.

استقبال از حضور فعالان صنایع دستی ایران در جشن روز ملی عمان

عایشه بنت خلفان السیابیه، رئیس سازمان صنایع دستی عمان نیز در این دیدار با اشاره به روابط دیرینه و حسنه دو کشور ایران و عمان گفت: اطلاع داریم که در ایران به صنایع دستی توجه زیادی می گردد و در عمان نیز سلطان قابوس اهتمام ویژه ای به این موضوع دارد. سلطان قابوس در سال 2003 ، سازمان صنایع دستی را تاسیس کرد و 10 سال پس از افتتاح این سازمان، دانشگاه صنایع دستی عمان را افتتاح کرد.

او توضیح داد: از حضور فعالان صنایع دستی ایران در جشن روز ملی عمان استقبال می کنیم.

عایشه بنت خلفان با اشاره به همکاری های گذشته عمان با ایران در حوزه صنایع دستی توضیح داد: در سفری که چندی پیش به ایران داشتم، تفاهم نامه ای را با همتای ایرانی خود امضا کردم. در این سفر مقرر شد، فعالان صنایع دستی اقدام به گفتگو و سفرهای متقابل و در نمایشگاه های یکدیگر شرکت نمایند که در سال 2018 فعالان صنایع دستی ایران در نمایشگاه عمان شرکت کردند.

او اضافه کرد: عمان مفتخر به نایب رئیسی صنایع دستی غرب آسیا و عضو شورای جهانی صنایع دستی است و سه جایزه از سه شهر صنایع دستی مشهد، کاشان و همدان دریافت نموده است. ما در رشته مسگری از تجارب ایران بسیار استفاده نموده و از مربیان ایرانی در زمینه آموزش صنایع مس و قلم زنی بهره برده ایم. همچنین آموزش گلاب گیری را از ایرانیان فراگرفتیم که تجهیزات آن در عمان کاملا ایرانی است.

رئیس سازمان صنایع دستی عمان این دیدار با بیان اینکه از حضور فعالان صنایع دستی ایران در جشن روز ملی استقبال می کنیم، اظهار کرد: ما علاوه بر وارد کردن تجهیزات کارخانه ای گلاب گیری، بوته های گل هم از ایران و کاشان وارد نموده ایم و مایلیم با همکاری ایران، مزارع گل گلاب گیری را بهینه کنیم.

او در سرانجام با اظهار خوشحالی از سفر دکتر مونسان به کشور عمان گفت: امیدواریم با این سفر شما شاهد افزایش روزافزون همکاری های دو کشور ایران و عمان در حوزه صنایع دستی باشیم.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 502

به "آمادگی ایران برای انتقال تجارب صنایع دستی به عمان" امتیاز دهید

1 کاربر به "آمادگی ایران برای انتقال تجارب صنایع دستی به عمان" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی ایران برای انتقال تجارب صنایع دستی به عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید