آیا کرونا بر پوست تأثیر دارد؟

به گزارش دانشنامه آریایی، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به اینکه در برخی از بیماران مبتلا به کرونا عارضه های پوستی مشاهده می شود، گفت: میزان شیوع این عوارض در کشور کم است.

آیا کرونا بر پوست تأثیر دارد؟

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران از فارس، داوود پیام طبرسی، متخصص بیماری های عفونی درباره عوارض پوستی ناشی از کرونا، گفت: همان طور که بسیاری از بیماری های ویروسی ممکن است با ضایعات پوستی قرمز رنگ و یا جوش هایی همراه باشند، ویروس کرونا نیز در برخی از مبتلایان همراه با تظاهرات پوستی است.

وی ادامه داد: نوع ضایعات پوستی خاصی که معین کننده ابتلا به کرونا باشد، هنوز شناخته نشده است.

این متخصص عفونی افزود: در برخی از مبتلایان به ویروس کووید 19 تظاهرات پوستی دیده شده که امکان دارد این عارضه ها ناشی از عوارض دارویی باشد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه بسیاری از مبتلایان به ویروس کرونا ممکن است برای درمان از چند نوع دارو استفاده کنند، نقش تداخلات و حساسیت های دارویی را در ایجاد تظاهرات پوستی محتمل دانست.

طبرسی با بیان اینکه مصرف داروهای ضد ویروس، آنتی بیوتیک ها و داروهای ضدالتهاب ممکن است باعث عوارض پوستی شود، تاکید کرد: در بسیاری از موارد ممکن است عارضه های پوستی بر روی بدن مبتلایان کرونا نه به علت ویروس، بلکه به خاطر عوارض دارویی ایجاد شده باشد.

وی درباره میزان شیوع تظاهرات پوستی در بین مبتلایان به کرونا در کشور، اظهار کرد: عارضه های پوستی در بین مبتلایان کشور شیوع زیادی ندارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1105

به "آیا کرونا بر پوست تأثیر دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا کرونا بر پوست تأثیر دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید