اختصاص بیش از 65 میلیارد ریال اعتبارات ویژه برای توسعه زیرساخت های ورزشی دهگلان

به گزارش دانشنامه آریایی، خبرنگاران/کردستان سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان دهگلان از اختصاص بیش از 65 میلیارد ریال اعتبارات ویژه برای توسعه زیرساخت های ورزشی دهگلان اطلاع داد.

اختصاص بیش از 65 میلیارد ریال اعتبارات ویژه برای توسعه زیرساخت های ورزشی دهگلان

فرید مبارکی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با اختصاص اعتبارات ویژه برای تکمیل پروژه های ورزشی دهگلان بە زودی شاهد رشد و توسعه چشم گیر زیرساخت های ورزشی این شهرستان خواهیم بود.

مبارکی در مورد اعتبارات و شرایط زیرساخت های ورزشی این شهرستان اسم کرد: با تخصیص اعتبارات ویژه و مناسب از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان برای پروژه های ورزشی ناتمام و نیمه تمام دهگلان به زودی شاهد توسعه و رشد چشمگیر زیر ساخت های ورزشی این شهرستان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه از جمله پروژه های ورزشی که اعتبارات مناسبی برای احداث آن اختصاص داده شده سالن ورزشی سقف بلند و چند منظوره شهر بلبان آباد است، اضافه نمود: این سالن یکی از نیازهای اساسی ورزشکاران این شهر است که امیدواریم با تخصیص اعتبارات در کوتاه ترین زمان شاهد بهره برداری از آن باشیم.

مبارکی ادامه داد: برای احداث این سالن از محل اعتبارات ارزش اضافه نموده حدود 20 میلیارد ریال و از منابع ماده 180 هم اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال اختصاص داده شده است که یاری بزرگی برای تسریع در فرایند ساخت آن خواهد بود.

وی بعلاوه به احداث پیست دو و میدانی و ساخت ساختمان خدماتی در مجموعه شهید علیزاده اشاره نمود و اظهار کرد: مبلغ 25 میلیارد ریال از محل اعتبارات طرح های ملی برای احداث این 2 پروژه ورزشی اختصاص داده شده است.

سرپرست اداره ورزش و جوانان دهگلان اظهار داشت: از محل اعتبارات تملک دارایی های دولت مبلغی در حدود 2 میلیارد ریال برای تعمیر و تجهیز اماکن ورزشی این شهرستان اختصاص یافته است.

وی اذعان کرد: سالن اختصاصی بانوان ورزشکار مجموعه شهید علیزاده دهگلان یکی دیگر از پروژه های ورزشی این شهرستان است که برای احداث آن مبلغی بالغ بر 8 میلیارد ریال از محل اعتبارات طرح های ملی امسال در نظر گرفته شده است.

فرید مبارکی به آمار ورزشکاران سازمان یافته شهرستان دهگلان پیش از شیوع ویروس کرونا اشاره نمود و گفت: تا پیش از شیوع ویروس منحوس کرونا بیش از 2 هزار نفر ورزشکار سازمان یافته دارای بیمه ورزشی در قالب 22 هیات ورزشی این شهرستان مشغول فعالیت بودند که در حال حاضر و با توجه به شیوع ویروس کرونا این تعداد به حدود یک هزار و 200 نفر تقلیل یافته است.

مسئول ورزش و جوانان شهرستان دهگلان در خاتمه سخنانش اضافه نمود: دستگاه ورزش و جوانان استان تا خاتمه شش ماه نخست امسال مبلغ 17 میلیون تومان به هیات های ورزشی دهگلان یاری اقتصادی نموده که این مبلغ در سال های 98 و 99 به ترتیب 76 و 164 میلیون تومان بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مهر 1400 بروزرسانی: 12 مهر 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1944

به "اختصاص بیش از 65 میلیارد ریال اعتبارات ویژه برای توسعه زیرساخت های ورزشی دهگلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص بیش از 65 میلیارد ریال اعتبارات ویژه برای توسعه زیرساخت های ورزشی دهگلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید