اعمال قرنطینه سراسری در ایتالیا با افزایش شمار قربانیان کرونا

به گزارش دانشنامه آریایی، ایتالیا اقدامات سخت قرنطینه خود در پی شیوع کروناویروس را که شامل ممنوعیت تجمعات عمومی می گردد، به کل کشور گسترش داد.

اعمال قرنطینه سراسری در ایتالیا با افزایش شمار قربانیان کرونا

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش خبرنگاران، جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا گفت از این پس مردم در سراسر این کشور تنها برای موارد کاری و موقعیت های ضروری خانوادگی مجاز به سفر و رفت و آمد هستند.

به گفته وی این اقدام که از روز سه شنبه(امروز) اجرایی می گردد، برای حمایت و دفاع از گروه های آسیب پذیر جامعه در برابر کرونا اتخاذ شده است.

شمار قربانیان کروناویروس ایتالیا در روز دوشنبه به 463 نفر رسیده و شرایط این کشور را به وخیم ترین گزینه بعد از چین تبدیل نموده است. آمارهای رسمی ایتالیا هم چنین حاکی از ابتلای 9172 نفر به کووید-19 در این کشور است.

موارد ابتلای ایتالیا تا به امروز در هر 20 منطقه این کشور به ثبت رسیده است.

با افزایش شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در ایتالیا، کونته، نخست وزیر این کشور در نشست تلویزیونی خود از مردم خواست در خانه ها بمانند و بر تغییر آداب و رسوم و نحوه زندگی مردم تأکید کرد.

وی با بیان اینکه تنها با همکاری همه ایتالیا برای انجام این اقدامات سرسختانه، مبارزه با کرونا ممکن است، گفت همه باید از بعضی منافع شخصی خود بگذرند و منافع ملی ایتالیا را در اولویت قرار دهند تا عبور از این بحران میسر گردد.

بر اساس اقدامات جدید و قرنطینه تمام کشور در ایتالیا، همه رویدادهای ورزشی از جمله مسابقات فوتبال نیز در سراسر کشور به حالت تعلیق درآمد.

محدودیت های اعمال شده در سراسر ایتالیا مشابه محدودیت هایی است که از کمی پیش تر در لمباردی و 14 استان دیگر این کشور اعمال شده بود.

به گفته کونته، با شروع قرنطینه سراسری تنها افرادی که کار مجاز داشته و یا دلایل خانوادگی ضروری دارند که قابل به تعویق انداختن نیست، اجازه عبور و مرور در سطح شهر را خواهند داشت.

طی این محدودیت ها، لنگر انداختن کشتی های مسافرتی در تمامی بنادر ممنوع شده و دمای بدن تمامی سرنشینان قطارها نیز از این پس با تب سنج کنترل خواهد شد. مسافران پروازی نیز شامل تمامی این محدودیت ها خواهند بود.

بنا بر گزارش بی بی سی، مقامات زندان های ایتالیا با شیوع گسترده کروناویروس دیدار های زندانیان را به حالت تعلیق درآوردند. این اقدام با شورش زندانیان بسیاری از جمله در زندان شهر مودنا روبرو شد که طی این شورش ها تا به امروز شش زندانی جان خود را از دست داده و چندین زندانی دیگر زخمی شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 968

به "اعمال قرنطینه سراسری در ایتالیا با افزایش شمار قربانیان کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال قرنطینه سراسری در ایتالیا با افزایش شمار قربانیان کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید