افزایش 197 درصدی جرایم اینترنتی در قم

به گزارش دانشنامه آریایی، فرمانده نیروی انتظامی استان قم گفت: وقوع جرم در فضای مجازی در قم، 197 درصد افزایش یافته است.

افزایش 197 درصدی جرایم اینترنتی در قم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، عبدالرضا آقاخانی در نشست خبری با موضوع تشریح عملکرد 10 ماه استان قم مطرح کرد: در سال جاری نسبت به سال قبل یک درصد کاهش سرقت و 3 درصد کاهش سرقت های مهم و 7 درصد افزایش کشفیات سرقت ثبت شده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان قم افزود: در زمینه مواد مخدر نیز 40 درصد افزایش کشفیات صورت گرفته است و در این مدت 7 تن انواع مخدر کشف و ضبط و 33 باند در رابطه با قاچاق و توزیع مواد مخدر متلاشی شد.

وی افزود: در مجموع 32 درصد افزایش در متلاشی شدن باندهای مواد مخدر و 10 درصد افزایش دستگیری قاچاقچیان و 13 درصد افزایش دستگیری معتادان و متجاهران داشته ایم.

آقاجانی بیان نمود: در زمینه امور راهور و ترافیک درون شهری از شرایط مناسبی برخوردار نیستیم و دستگاه های مربوطه وظایف خود را در نظم بخشی به امور ترافیکی به خوبی ایفاء نمی کنند.

وی اظهار کرد: تصادف های درون شهری و برون شهری در قم یک درصد نسبت به سال قبل افزایش نشان می دهد و در تصادفات جرحی 3 درصد و در فوتی نیز 3 درصد افزایش داشته ایم.

فرمانده نیروی انتظامی استان قم بیان نمود: در تصادف های خسارتی نیز یک درصد افزایش، گزارش شد و در مجموع یک درصد نیز تعداد متوفیان تصادفی نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

وی گفت: در مجموع تصادف ها نیز یک درصد فوتی، 81 درصد خسارتی و 18 درصد جرحی است، همچنین از مجموع این تصادف ها، 86 درصد درون شهری و 14 درصد برون شهری اعلام شده است. همچنین تعداد پرونده های سال جاری نسبت به سال قبل 26 درصد و تعداد متهمین نیز 134 درصد افزایش داشته است و در ارزش ریالی نیز نسبت به سال قبل 74 درصد افزایش داشته ایم.

آقاجانی در مورد جرائم سایبری و حوزه پلیس فتا بیان نمود: وقوع جرم در فضای مجازی 197 درصد افزایش داشته است و در کشف با 280 درصد افزایش و دستگیری مجرمان فضای مجازی با 360 درصد افزایش روبرو بوده ایم ضمن اینکه توان کشف پلیس فتا 81 درصد است.

فرمانده نیروی انتظامی استان قم مطرح کرد: در چند ماه اخیر 6 باند کلاهبرداری حرفه ای در فضای مجازی که به سرقت از حساب بانکی مردم اقدام می کردند دستگیر شدند که سنین مجرمان بین 14 تا 18 سال است.

وی بیان نمود: از این افراد 42 هزار و 450 فقره کارت بانکی کشف شد و این یک تهدید جدی در فضای مجازی به شمار می رود، به ویژه اینکه دستگیری افراد نسبت به سال قبل 13 درصد افزایش داشته است.

آقاجانی افزود: در کشف باندهای سارقین موفقیت های خوبی به دست آمد در حدود 10 ماه در حدود 12 باند سارقان به عنف دستگیر شدند که در مجموع 40 نفر بودند و مبالغ سنگینی اعتراف داشتهاند.

این مسئول در مورد اهمیت مشارکت عمومی و و آموزش های همگانی نیز اظهار کرد: 546 جلسه آموزشی در مدارس و مساجد و صنوف و مجامع کارگری تشکیل شده است و طرح معتمد پلیس در مساجد با سرعت ادامه دارد، همچنین 100 نمایشگاه با موضوع آسیب های اجتماعی در قم برگزار شده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان قم بیان نمود: بیش از 14 هزار و 446 مشاروره در مراکز مشاوره و کلانتری ها انجام شد و در رابطه با مشاوره در مدارس و مساجد 17 هزار و 348 نفر تحت آموزش قرار گرفتند و 280 جلسه در حوزه پیشگیری با ارگانهای دولتی و سمن ها برگزار گشت.

وی درباره شکسته شدن شیشه های 8 بانک دولتی در قم و سیاسی نبودن ماجرا گفت: پنجشنبه هفته گذشته این اتفاق روی داد که فردی با هویت تعیین دستگیر شد و به شکستن شیشه ها اعتراف کرد، وی دارای 30 سال سن و 20 مورد سابقه مجرمیت بود.

آقاجانی افزود: جرائم این فرد شامل نداشتن تعادل فکری و کارتن خوابی، سوابق اخذ مال نامشروع، سرقت، خریب اموال و کلاهبرداری است. این فرد کمتر از 10 ساعت شناسایی و دستگیری شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 840

به "افزایش 197 درصدی جرایم اینترنتی در قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 197 درصدی جرایم اینترنتی در قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید