انتقاد شدید ایران از بی مسئولیتی برخی اعضای جنبش عدم تعهد در شکستن اجماع آن

به گزارش دانشنامه آریایی، سخنگوی وزارت امور خارجه از بی مسئولیتی برخی اعضای جنبش عدم تعهد در شکستن اجماع آن انتقاد کرد و گفت: شیوع کرونا چالشی جهانی است که همه کشورها باید بتوانند بدون مانع با آن مبارزه کنند.

انتقاد شدید ایران از بی مسئولیتی برخی اعضای جنبش عدم تعهد در شکستن اجماع آن

به گزارش خبرنگاران، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در بیان اقدامات بین المللی وزارت امور خارجه در خصوص رفع موانع مبارزه ایران با ویروس کرونا گفت: به همین دلیل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از طریق جمهوری آذربایجان به عنوان رئیس دوره ای جنبش عدم تعهد از کشورهای عضو جنبش درخواست کرد این جنبش در بیانیه ای با تحریمهای یکجانبه آمریکا مخالفت و از آن کشور بخواهند به منظور مبارزه با ویروس کرونا به عنوان یک معضل جهانی، تحریمهای غیر قانونی و یکجانبه خود را علیه کشورمان متوقف نماید.

موسوی اضافه نمود: متاسفانه برخی کشورهای عضو این جنبش از جمله عربستان، بحرین، مغرب، رژیم الهادی در یمن و ... رسما با صدور این بیانیه مخالفت کرده و اجماع جنبش عدم تعهد را از بین برده اند.

وی ضمن ابراز قدردانی مجدد جمهوری اسلامی ایران از کشورهایی که تا کنون در مبارزه با شیوع این ویروس خطرناک با کشورمان ابراز همبستگی و همدردی کرده اند، اضافه نمود: با این حال بسیار باعث تاسف است که چند حکومت عربی و اسلامی که عمدتا همسایگان ما نیز هستند در چنین شرایط خطیری این اقدام را علیه مردم ایران به عمل آورده و آنچه لازمه همسایگی خوب در روابط بین الملل است را رعایت نکرده و به سنتهای دیرین همسایگی و تحبیب بین مسلمانان پشت پا زده اند. این در حالی است که اگر مبارزه با این اپیدمی جهانی دچار وقفه یا شکست شود به فاجعه ای جهانی تبدیل خواهد شد و کشوری مصون نخواهد ماند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 996

به "انتقاد شدید ایران از بی مسئولیتی برخی اعضای جنبش عدم تعهد در شکستن اجماع آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شدید ایران از بی مسئولیتی برخی اعضای جنبش عدم تعهد در شکستن اجماع آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید