اوباما از همان ابتدا با حل سیاسی بحران مخالف بود، آمریکا اشتباه ویتنام را در سوریه تکرار می نماید

به گزارش دانشنامه آریایی، خبرنگاران: نماینده دائم سوریه در سازمان ملل تأکید کرد کشورش بارها خواهان مشارکت سازنده آمریکا در گفت وگوها برای حل بحران سوریه شده بود، اما این درخواست ها با پاسخ منفی واشنگتن روبرو می شد.

اوباما از همان ابتدا با حل سیاسی بحران مخالف بود، آمریکا اشتباه ویتنام را در سوریه تکرار می نماید

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بشار الجعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در گفت وگو با شبکه خبری سی ان ان تأکید کرد، کشورش بارها از آمریکا خواست تا در گفت وگوها برای حل بحران سوریه مشارکتی سازنده داشته باشد، اما واشنگتن ضمن رد این درخواست ها، مجموعه اقداماتی از جمله بستن سفارت خود در دمشق، مسدود کردن تمام کانال های دیپلماسی و متمرکز کردن کوشش هایش بر استراتژی سری در حمایت از گروه های مسلح در جنگ علیه نیروهای دولتی (سوریه) در پیش گرفت.

الجعفری اضافه نمود: ما جنگ طلب و حامی جنگ نیستیم، ما دولت صلح طلب هستیم. ما ادعا نمی کنیم که آنقدر قوی هستیم که بتوانیم با ابزارهای نظامی آمریکا رویارویی کنیم، موضوع مهم و موکد این است که ما همگی قربانی جنگ احتمالی علیه سوریه خواهیم شد.

نماینده سوریه در سازمان ملل اعلام کرد، دمشق کوشش هایش را برای حمایت از مرزها، تامین امنیت شهروندانش و جلوگیری از وقوع هرگونه جنگ در خاک سوریه انجام داده است.

این دیپلمات سوری ادعاها درخصوص دست داشتن نیروهای دولتی در حمله شیمیایی 21 آگوست در حومه پایتخت را رد و آن را اشتباه و بی اساس خواند.

الجعفری اعلام کرد، دولت آمریکا همان اشتباهاتی را که در گذشته در جنگ ویتنام، بحران کوبا و جنگ عراق انجام داد، این بار در سوریه می خواهد تکرار کند. همان گونه که در گذشته کالین پاول وزیر خارجه پیشین آمریکا با ارائه ادعای شواهد بسیار معتبری دارد به شورای امنیت، جنگ هایی را رقم زد، جان کری وزیر خارجه کنونی نیز در توجیه اقدام نظامی علیه سوریه، این ادعاها را مطرح می نماید.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اضافه نمود، کری دست به کشف بزرگی نزده است وقتی که مطرح نمود، واشنگتن دلایل قاطعی دارد که نشان می دهد گاز شیمیایی سارین در سوریه استفاده شده است؛ زیرا حکومت سوریه، پیش از این، راه یافتن گاز سارین و دیگر گازهای سمی به منطقه خان العسل در حلب را تأیید نموده و خواهان اقداماتی در این خصوص شده بود.

الجعفری ادامه داد، همگان از ماهیت عاملان استفاده از این گازهای شیمیایی مطلع هستند، همچنانکه دستگاه های اطلاعاتی انگلیس به صورت غیر قانونی به این منطقه مذکور نفوذ نموده و نمونه برداری هایی نیز انجام داده و براساس همین یافته ها، گروه های مسلح را مسئول جنایت در خان العسل معرفی کردند.

منبع: تسنیم
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 357

به "اوباما از همان ابتدا با حل سیاسی بحران مخالف بود، آمریکا اشتباه ویتنام را در سوریه تکرار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوباما از همان ابتدا با حل سیاسی بحران مخالف بود، آمریکا اشتباه ویتنام را در سوریه تکرار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید