ایران به فناوری ماهواره بر نسل سوم دست یافت

به گزارش دانشنامه آریایی، رئیس سازمان فضایی با بیان اینکه ماهواره بر ظفر توانایی ارسال همزمان داده های دریافتی به 256 ایستگاه فضایی در جهان را دارد، گفت: ایران به فناوری ماهواره بر نسل سوم با عنوان سریر دست یافته است.

ایران به فناوری ماهواره بر نسل سوم دست یافت

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ایران به فناوری ماهواره بر نسل سوم دست یافته است، گفت: همانطور که می دانید در آینده ای نزدیک تمام تکنولوژی و توسعه یافتگی کشور ها توسط فضا و ماهواره انجام می گردد که در این زمینه یکی از اولویت های کشور ما تمرکز بر علم فضا و دستاورد های فضایی است که خوشبختانه طی چند سال اخیر با سرمایه گذاری در این بخش امروز توانسته ایم ماهواره هایی را طراحی و به مرحله ساخت برسانیم که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های خاص هستند.

* به فناوری ماهواره بر نسل سوم دست یافتیم

براری اضافه نمود: با توجه به حمایت های شورای عالی فضایی که از 5 وزیر دولت تشکیل می گردد، امروز توانسته ایم به فناوری ماهواره بر نسل سوم دست یابیم. همچنین یکی دیگر از ویژگی های ماهواره ایرانی و بومی ظفر این است که این ماهواره می تواند داده های دریافتی از فضا را همزمان به 256 ایستگاه فضایی در جهان ارسال کند.

* می خواهیم سرعت پیشرفت علم و فناوری را در حوزه فضا افزایش دهیم

رئیس سازمان فضایی ایران توضیح داد: یکی از برنامه های مهم ما در حوزه فضا این است که بتوانیم با ایجاد بسترسازی های لازم، نخبگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را در این حوزه جذب نموده تا سرعت پیشرفت علم و فناوری را در حوزه فضا افزایش دهیم؛ چراکه حوزه فضا یک حوزه اقتداری برای جمهوری اسلامی است، درواقع باید بگویم آینده هر کشوری را انقلاب فضایی و اقتصاد فضایی معین خواهد نمود.

* از سال 1402 گام ها و اقدامات جدی را برای ماهواره بر سروش انجام می دهیم

وی با اشاره به پیشرفت در ساخت ماهواره بر سروش ادامه داد: ما می توانیم از سال 1402 گام ها و اقدامات جدی را برای ماهواره بر سروش انجام دهیم، به طوری که این ماهواره می تواند با توانایی و قدرتی که دارد ماهواره های مختلف کشور را در مدار 36 هزار کیلومتری یعنی مدار ژئو قرار دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 868

به "ایران به فناوری ماهواره بر نسل سوم دست یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران به فناوری ماهواره بر نسل سوم دست یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید