بررسی فنی پورشه هیبریدی

به گزارش دانشنامه آریایی، همانند بسیاری از خودروسازان، پورشه استراتژی الکتریکی سازی محصولات خود را در پیش گرفته و به این ترتیب به دنبال کاهش آلایندگی محصولات خود و دست یابی به اهداف سخت گیرانه موجود می باشد.

بررسی فنی پورشه هیبریدی

به گزارش خبرنگار، همانند بسیاری از خودروسازان، پورشه استراتژی الکتریکی سازی محصولات خود را در پیش گرفته و به این ترتیب به دنبال کاهش آلایندگی محصولات خود و دست یابی به اهداف سخت گیرانه موجود می باشد. این خودروساز آلمانی انتظار دارد تا سال 2023 نیمی از فروش خود را از خودرو های هیبریدی یا تمام الکتریکی به دست آورد. به نظر می رسد پورشه کاملاً در راه رسید ن به این هدف واقع شده است.

فروش خودرو های الکتریکی و پلاگین هیبریدی پورشه در آلمان حدود 25 درصد کل فروش این برند در ماه های ژانویه و فوریه بوده است. از میان 2012 دستگاه خودروی فروخته شده پورشه در ماه ژانویه در آلمان 485 دستگاه از نوع الکتریکی شده بوده اند. با فروش 167 دستگاهی مدل های کاملاً الکتریکی و 318 دستگاهی مدل های پلاگین هیبریدی، در واقع این خودرو ها سهم 24.1 درصدی از کل فروش این برند را داشته اند.

پورشه در ماه فوریه 394 خودروی الکتریکی شده فروخته که 195 دستگاه آن ها از نوع تمام الکتریکی و 199 دستگاه نیز از نوع پلاگین هیبریدی بوده اند. این میزان فروش نیز نشان دهنده سهم 22.7 درصدی از کل فروش 1734 دستگاه در ماه فوریه بوده است. ژرمن ها در دو ماه اول سال جاری میلادی کلاً 879 دستگاه خودروی الکتریکی شده فروخته اند که نشان دهنده سهم 23.5 درصدی از کل فروش در آلمان می باشد.

پانامرا E-Hybrid محبوب ترین نسخه پانامرا در سال 2020 بوده است. بیش از نیمی از فروش پانامرا در آلمان از نوع پلاگین هیبریدی بوده و تحویل 146 دستگاهی آن به مشتریان نشان دهنده سهم 56 درصدی از کل فروش 259 دستگاهی از خانواده می باشد؛ اما از میان 854 دستگاه کاین فروخته شده در آلمان طی ماه های ژانویه و فوریه نیز 368 دستگاه از نوع پلاگین هیبریدی بوده اند که حاکی از سهم 43 درصدی این خودرو از خانواده کاین دارد.

پورشه تایکان هم استارت بسیار خوبی داشته و علیرغم قیمت بالای خودش از استقبال خوبی بهره مند شده است. پورشه می گوید بیش از 15 هزار نفر قرارداد خرید تایکان را امضا کرده اند.

فروش محصولات الکتریکی پورشه با تولید ماکان الکتریکی می تواند افزایش قابل توجهی را تجربه کند، زیرا این خودرو در نسخه درون سوز خود پرفروش ترین محصول این برند می باشد. گفته می شود ماکان الکتریکی از همان پلتفرم تایکان استفاده خواهد کرد و انتظار می رود قوی ترین نسخه آن قدرت حدود 700 اسب بخاری داشته باشد. ماکان الکتریکی در ابتدا به همراه نسخه درون سوز عرضه خواهد شد. گفته شده این خودرو سال 2022 یا 2023 تولید می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1009

به "بررسی فنی پورشه هیبریدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی فنی پورشه هیبریدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید