به عملکرد بورس می توان اعتماد کرد

به گزارش دانشنامه آریایی، وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بازار سرمایه از نظر عملکردی به مرحله ای رسیده که می توان به آن اعتماد کرد.

به عملکرد بورس می توان اعتماد کرد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از ایرنا ، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره شرایط بورس اضافه نمود: بازار سرمایه در یک ماه گذشته در ریل مناسب قرار داشته است، چون نهادسازی لازم اجرا شده و همه ناشران بازارگردان دارند.

وی اضافه نمود: غیر از متغیرهای پیرامونی اختلال خاصی نداریم. به این معنی که ممکن است برای بخشی سیاست گذاری انجام شود و این سیاست گذاری اثر خود را بر بازار می گذارد یا قاعده ای برای نحوه تعیین قیمت گروهی از کالاها انجام می شود که بر فرایند بازار سرمایه اثر خواهد داشت.

وزیر اقتصاد گفت: مورادی که به آن اشاره شد، شرایط پیرامونی است که بر بازار تاثیر دارد و خود بازار الان از نظر عملکردی به مرحله ای از شرایط رسیده که می توان به آن اعتماد کرد.

وی در ادامه درباره لایحه بودجه سال آینده نیز گفت: کلیات بودجه در کمیسیون تلفیق تصویب شد. براساس جلسه ای که روسای قوا در دفتر رییس جمهور تشکیل شد، قرار شد سازمان برنامه به نمایندگی دولت و بقیه دستگاه ها حداکثر همکاری را بکنند تا بودجه مراحل را طی کند.

دژپسند تاکید کرد: اهتمام جدی وجود دارد که اقدام های لازم در مورد لایحه بودجه 1400 انجام شود و باید کمیسیون تلفیق بررسی ها را شروع کند، منابع و بعد مصارف را بررسی کند. در منابع گزارش ها را ارائه کردیم و در مرحله کلیات مباحثه های لازم را انجام دادیم و بعد وارد جزییات خواهیم شد.

لایحه بودجه سال آینده 12 آذرماه توسط دولت به مجلس شورای اسلامی ارایه شد و پس از اظهارنظرهای مختلف، سرانجام روز گذشته کلیات آن در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1550

به "به عملکرد بورس می توان اعتماد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به عملکرد بورس می توان اعتماد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید