بیمه سلامت یزد ماهانه 17 میلیارد برای بیمه شدگان هزینه می کند

به گزارش دانشنامه آریایی، به گزارش خبرنگاران، محمد دریجانی یکشنبه در نشستی خبری با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان یزد 265 هزار نفر زیر پوشش بیمه سلامت هستند، اظهار داشت: هزینه هایی که هر سال توسط بیمه سلامت استان یزد می شود، از رقم مصوب بیشتر است به نحوی که هر ماه به طور میانگین 17 میلیارد تومان برای بیمه شدگان هزینه می شود.

بیمه سلامت یزد ماهانه 17 میلیارد برای بیمه شدگان هزینه می کند

وی یکی از مهمترین اهداف بیمه سلامت را درمان با کیفیت و کم هزینه دانست و افزود: همین امر سبب استقبال خوب مردم از بیمه سلامت شده است.

دریجانی با اشاره به وضعیت بدهی بیمه سلامت به پزشکان، مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان یزد بیان کرد: حق پزشکان و داروخانه‌ها و مراکز فیزیوتراپی تا آبان ماه سال گذشته پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اداره بیمه سلامت در استان یزد روزانه بین 600 تا 700 نفر مراجعه کننده دارد که از این لحاظ از استان‌های برتر کشور به شمار می رود.

وی ادامه داد: 37 تا 42 درصد بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی استان یزد غیربومی هستند و به این وسیله خدمات بیمه سلامت استان یزد نه تنها به مردم این استان بلکه به مردم سایر استان‌های کشور هم ارائه می‌شود.

دریجانی همچنین با اشاره به اجرای طرح نظام ارجاع الکترونیک بیمه روستایی تا پایان مهر ماه سال 1397 در استان یزد عنوان کرد: هدف از اجرای این طرح، جلوگیری از سردرگمی بیماران و ارجاع افراد به نخستین مرکز درمانی و بهداشتی است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 150 هزار نفر در روستاها زیر پوشش بیمه سلامت هستند، عنوان کرد: طرح نظام ارجاع الکترونیک بیمه روستایی به منظور رفاه حال بیمه شدگان این مناطق تا مهرماه سال جاری در 20 استان کشور و تا پایان سال در سایر استان‌ها به مرحله اجرا درخواهد آمد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 24 مرداد 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 27

به "بیمه سلامت یزد ماهانه 17 میلیارد برای بیمه شدگان هزینه می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمه سلامت یزد ماهانه 17 میلیارد برای بیمه شدگان هزینه می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید