تایلند 100 هزار آواره میانماری را اخراج می نماید

به گزارش دانشنامه آریایی، خبرنگاران: دولت کودتای تایلند از طرحی برای بازگشت 100 هزار آواره میانماری اطلاع داد که در مرزهای این کشور مستقر هستند.

تایلند 100 هزار آواره میانماری را اخراج می نماید

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز؛ دولت نظامی تایلند امروز(دوشنبه) اظهار داشت که 100 هزار آواره میانماری را که به مدت دو دهه در کمپ های مرزی این کشور مستقر بودند را اخراج خواهد نمود. این اقدامی است که به گفته بعضی می تواند باعث ایجاد تنش در روابط میان دو کشور گردد.

ارتش تایلند دولت منتخب این کشور را در ماه می پس از ماه ها اعتراضات خیابانی برکنار شد. شورای ملی صلح و نظم به منظور ایجاد نظم تمهیدات شدیدی را وضع کرد و قول داد که تا سال آینده دموکراسی را به این کشور بازگرداند. میانمار نیز کشوری در همسایگی تایلند است که به مدت بیش از 5 دهه از دولتی نظامی و سرکوبگر بهره می برد.

دولت تایلند از بازگرداندن آواره های میانماری به کشور خود خبر داده است اما سازمان های غیردولتی نسبت به عدم وجود زیرساختهای لازم برای یاری به شرایط زندگی این افراد ابراز نگرانی نموده اند. سخنگوی ارتش تایلند در مصاحبه با رویترز گفت: ما در شرایطی هستیم که نمی توانیم این افراد را اخراج کنیم، زیرا ابتدا باید ملیت افراد حاضر در کمپ ها را مشخص کنیم.

وی در ادامه گفت: پس از انجام این کار راه هایی برای بازگرداندن آنها خواهیم یافت. حدود 100 هزار آواره در این کمپ ها بدون داشتن آزادی زندگی می نمایند. تایلند و میانمار شرایط بازگشت آنها را تسهیل می نمایند.

سال گذشته نیز اظهارات سخنگوی دولت کودتای تایلند مبنی بر بازداشت و اخراج کارگران مهاجر غیرقانونی منجر به خروج بیش از 200 هزار کامبوجی از این کشور شد که یکی از ارکان اساسی در بخش های ماهیگیری، ساخت وساز و بخش های دیگر به شمار می رفتند.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 567

به "تایلند 100 هزار آواره میانماری را اخراج می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایلند 100 هزار آواره میانماری را اخراج می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید